Tak giniemy na pasach. Niezwykłe zdjęcie przypomina o bezpieczeństwie

Tak giniemy na pasach. Niezwykłe zdjęcie przypomina o bezpieczeństwie

Podaj dalej

Na oficjalnym profilu społecznościowym policji ze Środy Wielkopolskiej pojawiły się dwa zdjęcia autorstwa Christiana Tomasa. Pokazują one jak wygląda na przejściu dla pieszych człowiek, który ubiera się w ciemne kolory, a także ten który w jaskrawe.

W tym przypadku chodzi o dziecko. Czeka ono w szarą jesienną pogodę na to, aby przejść na drugą stronę ulicy. Na jednym zdjęciu praktycznie w ogóle go nie widać i trzeba naprawdę dobrze się przypatrzeć, aby go dojrzeć. Wszystko przez jego ciemny ubiór, który zlewa się z krajobrazem.

Zupełnie inaczej wszystko wygląda na drugim zdjęciu. Dziecko ubrane jest w bardziej jaskrawe kolory i widoczne jest już z dalszej odległości. Widoczność jest bardzo dobra i kierowca może bez problemu przygotować się do zatrzymania.

Zdjęcie pojawiło się w związku z Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków. Należy pamiętać jednak, że jest już jesień, a za kilka tygodni zima. Weszliśmy w okres w którym pieszy jest mniej widoczny dla kierowcy, zwłaszcza przy szybciej zapadającym zmroku.

Policja apeluje, aby nosić ze sobą rzeczy odblaskowe. Wszystko po to, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeńtwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News