Tak giniemy na pasach. Niezwykłe zdjęcie przypomina o bezpieczeństwie

Tak giniemy na pasach. Niezwykłe zdjęcie przypomina o bezpieczeństwie

dziecko przejscie

Podaj dalej

Na oficjalnym profilu społecznościowym policji ze Środy Wielkopolskiej pojawiły się dwa zdjęcia autorstwa Christiana Tomasa. Pokazują one jak wygląda na przejściu dla pieszych człowiek, który ubiera się w ciemne kolory, a także ten który w jaskrawe.

W tym przypadku chodzi o dziecko. Czeka ono w szarą jesienną pogodę na to, aby przejść na drugą stronę ulicy. Na jednym zdjęciu praktycznie w ogóle go nie widać i trzeba naprawdę dobrze się przypatrzeć, aby go dojrzeć. Wszystko przez jego ciemny ubiór, który zlewa się z krajobrazem.

Zupełnie inaczej wszystko wygląda na drugim zdjęciu. Dziecko ubrane jest w bardziej jaskrawe kolory i widoczne jest już z dalszej odległości. Widoczność jest bardzo dobra i kierowca może bez problemu przygotować się do zatrzymania.

Zdjęcie pojawiło się w związku z Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków. Należy pamiętać jednak, że jest już jesień, a za kilka tygodni zima. Weszliśmy w okres w którym pieszy jest mniej widoczny dla kierowcy, zwłaszcza przy szybciej zapadającym zmroku.

Policja apeluje, aby nosić ze sobą rzeczy odblaskowe. Wszystko po to, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeńtwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News