Taddy Błażusiak i Mistrzostwa Świata SuperEnduro wracają do Krakowa

Taddy Błażusiak i Mistrzostwa Świata SuperEnduro wracają do Krakowa

8 interakcji

Podaj dalej

Już dziś będziemy mieli przyjemność zobaczyć po raz kolejny Tadeusza Błażusiaka w akcji. Pierwsza runda nowego sezonu mistrzostw Świata SuperEnduro rozpocznie się w TAURON Arena Kraków dokładnie o godzinie 18:00.

Polskie Grand Prix tradycyjnie rozpocznie nowy sezon zmagań o tytuł Mistrza Świata w tej widowiskowej dyscyplinie. Tor zbudowany z ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów zweryfikuje umiejętności zawodników, którzy staną na starcie tych ekstremalnych wyścigów. Patronem honorowym wydarzenia jest zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

Na arenie zmagań nie zabraknie naszych rodaków. Polskę będzie reprezentować prawdziwa legenda tego sportu, czyli Tadeusz Błażusiak. 6-krotny Mistrz Świata jest oczywiście typowany jako jeden z faworytów do zwycięstwa. Na torze zobaczymy również jego młodszego kolegę – Emila Juszczaka. Ten utalentowany młody zawodnik znajduje się aktualnie na 2. pozycji światowego rankingu w kategorii Junior. Dla Emila będzie to debiut w najwyższej klasie – Prestige.

Zmagania najlepszych na świecie, to nie jedyne wyścigi, które będziemy mogli śledzić z zapartym tchem. W specjalnie zorganizowanym ATM KIDS RACE zaprezentują się młodzi adepci motorsportu. Emocji zatem na pewno nie zabraknie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News