Szybkie Ferrari zmaga się z problemem wolnych zakrętów

Szybkie Ferrari zmaga się z problemem wolnych zakrętów

14 interakcji

Podaj dalej

Ferrari pomimo tego, że bez wątpienia dysponuje najszybszym bolidem w całej stawce Formuły 1, nie było w stanie jeszcze stanąć na najwyższym stopniu podium, ani nawet na drugim miejscu.

Jacques Villeneuve: Ferrari ma problem z tym jak funkcjonuje

Sytuacja w ekipie z Maranello z tego sezonu ewidentnie pokazuje, że szybkość w Formule 1 to jedno, ale jeżeli bolid nie posiada odpowiedniego balansu oraz docisku, wówczas na samych prostych nic się nie ugra. Były mistrz świata mówi, co jest największym problemem Ferrari, jeżeli chodzi o tegoroczny model bolidu.

Sebastian Vettel: Niby jesteśmy zadowoleni, ale ostatecznie nie. Chodzi mi o to, że samochód ma dobry balans i nasze poprawki pomogły w tym jak się prowadził. Jednakże to oczywiste, że nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być. Mamy świetną prędkość na prostych, ale tracimy za dużo w wolnych zakrętach. Efekt jest taki, że nie jesteśmy z przodu i nadal musimy pracować ciężko. Myślę, że dobry balans oznacza dobry wyścig, więc jestem gotowy na danie z siebie wszystkiego.

Ferrari liczy na to, że powrót do Europy okaże się dla nich korzystny, ale jak pokazały kwalifikacje do Grand Prix Hiszpanii, nie będzie to takie proste. Mercedesy wciąż prezentują się znakomicie.

Bottas vs Vettel – porównanie najszybszych okrążeń z kwalifikacji GP Hiszpanii

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News