Szuter, kamienie i… błoto? – SPRT startuje w Rajdzie Akropolu

Szuter, kamienie i… błoto? – SPRT startuje w Rajdzie Akropolu

Podaj dalej

Szuter, kamienie i… błoto? – SPRT startuje w Rajdzie Akropolu

Rajd Akropolu otwiera szutrową część sezonu dla Subaru Poland Rally Team. Po zwycięstwach w swojej klasie w dwóch pierwszych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) Wojtek Chuchała i Daniel Dymurski wystartują w legendarnej, greckiej rundzie czempionatu. Trasa Rajdu Akropolu uległa sporej zmianie względem zeszłorocznej edycji. Nawierzchnia jest w 100% szutrowa, a odcinki specjalne rozgrywane będą wokół Lamii, w lokalizacji znanej z rund Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Kamieniste, pełne dziur oesy będą ogromnym wyzwaniem zarówno dla załogi SPRT, jak i dla zespołu, który musi przygotować Subaru Imprezę STI do niezwykle wymagających prób. Na cały tydzień prognozowana jest zmienna pogoda, w tym również ulewne opady deszczu, które mogą sprawić, że na odcinkach specjalnych będzie „błoto po pas”.
SPRT 1
W piątek o 17:30 czasu polskiego rajd rozpocznie oficjalny start spod pomnika Leonidasa w Termopilach. Na sobotę organizatorzy zaplanowali 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 104.84 km. Niedziela również składać się będzie z 6 prób, a pierwszą pętlę jak i rajd zakończy najdłuższa z nich – „Elatia/Karya” – licząca 33.86 km. Wszystkie oesy będą w sumie liczyć 231.52 km, co stanowi 33.73% trasy rajdu.
W ERC 2 Subaru Poland Rally Team będzie miał 5 konkurentów. Na liście zgłoszeń widnieje 36 załóg.
Relacje w Eurosporcie 1 będzie można oglądać w niedzielę, 8 maja o 00:45, 8:00 i 21:15 oraz w poniedziałek 9 maja o 1:00 w nocy i 8:30. Na Eurosporcie 2 relacje będą nadawane w niedzielę 8 maja o 7:00 oraz 9 maja o 8:30.

SPRT 2

– Jesteśmy w pełni skoncentrowani na kolejnym celu – podbiciu Grecji naszą rajdową bronią. W Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC) ogromna różnorodność poszczególnych rund przynosi wielkie emocje. W tym cyklu nie ma dwóch takich samych zakrętów, nie mówiąc już o całych odcinkach specjalnych. Grecja bardzo mi się podoba i sądzę, że będziemy tu konkurencyjni. Wyjątkowo nie możemy patrzeć na rywalizację z autami R5, bo na tych drogach będą wytrzymalsze od samochodu produkcyjnego, ale nie oznacza to, że będziemy jechać wolno. Trzymajcie za nas kciuki! Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Eneos, Raiffeisen Leasing, Franke, oraz SJS – powiedział Wojciech Chuchała.

– Cieszę się, że wracam na szutry bo dawno nie ścigałem się na tej nawierzchni. Co więcej, są to legendarne i trudne trasy Rajdu Akropolu. Na rekonesansie czeka nas wytężona praca, by nanieść wszystkie potrzebne informacje. Musimy wziąć pod uwagę również zmieniającą się pogodę. W niektórych miejscach mogą utworzyć się błotniste partie, co utrudni nam zadanie i zdecydowanie podniesie i tak wysoko postawioną poprzeczkę – dodał Daniel Dymurski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News