Szokujące zdjęcie rentgenowskie opublikowane przez policjanta. To efekt bezmyślnej jazdy

Szokujące zdjęcie rentgenowskie opublikowane przez policjanta. To efekt bezmyślnej jazdy

Podaj dalej

W niektórych krajach funkcjonariusze traktują trzymanie nóg przez pasażerów na desce rozdzielczej w trakcie jazdy jako nagminny problem. Choć taka pozycja na pewno jest bardzo wygodna, to jednak niezwykle niebezpieczna.

Najlepiej przekonały się o tym te osoby, które siedząc w takiej pozycji brały udział w wypadku. Ba, wystarczy nawet niewielka kolizja, aby konsekwencje tego były wręcz opłakane.

Swego czasu głośno apelowała w tym temacie niejaka Grainne Kealy, której historię opisywaliśmy TUTAJ. Za swoją aktywność na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze pod koniec ubiegłego roku została uhonorowana nagrodą Road Safety Authority.

Tym razem o większy rozsądek podróżujących zaapelował policjant z Walii, który umieścił na swoim profilu społecznościowym szokujące zdjęcie rentgenowskie młodej kobiety. Możemy zobaczyć jak powazne konsekwencje zdrowotne można ponieść za zupełny brak wyobraźni.

Tego typu zdjęcia i apele na szczęście przynoszą rezultat, co widać po komentarzach w internecie. Sierżant Ian Price z Dyfed-Powys Police apeluje, aby kierowcy nie pozwalali swoim pasażerom na tego typu zachowania w aucie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News