Szejowie znów na podium

Szejowie znów na podium

Podaj dalej

Jan Kopecky po raz piąty wygrywa w Rally Bohemia, stanowiącym 4. rundę mistrzowskiego cyklu u naszych południowych sąsiadów. Zawodnik reprezentujący barwy Skoda Motorsport wyprzedził drugiego Vaclava Pecha o 51 sekund. Bracia Szejowie zakończyli rywalizację na 2. miejscu w klasie.

1

Czeski zawodnik startujący za kierownicą Skody Fabii R5 dopisał do swojego dorobku kolejne zwycięstwo w Rally Bohemia – teraz brakuje mu już tylko jednej wygranej do wyrównania rekordu należącego do Romana Kresty.

Podium czeskiego rajdu uzupełnili Vaclav Pech i Petr Uhel, startujący za sterami Mini RRC, a ich strata do zwycięskiej załogi wyniosła 51 sekund. Ostatni stopień na pudle zajęli Stepan Vojtech i Michal Ernst, a do mety rajdu ich Peugeot 206 WRC dojechał ze stratą ponad 2 minut do zwycięzcy.

Trudy i wymagania stawiane przez Rally Bohemia okazały się dziś zbyt niebezpieczne i po bardzo wysokiej średniej prędkości odnotowanej przez Esapekkę Lappiego (121,59 km/h) odwołano drugi przejazd odcinka Lobec.

Do udanych ten występ zaliczy także polska załoga GK Forge Rally Team – bracia Szejowie awansowali dziś na drugie miejsce i zdołali dojechać do mety ze stratą 5,3 sekundy do zwycięzcy klasy, Jana Votavy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News