Szef Haas o zatrudnieniu Roberta Kubicy: Nie negocjujemy, rozmawiamy

Szef Haas o zatrudnieniu Roberta Kubicy: Nie negocjujemy, rozmawiamy

80 interakcji
hass Gunther Steiner

Podaj dalej

Gunther Steiner po raz kolejny potwierdził, że jest zainteresowany zatrudnieniem Roberta Kubicy w swoim zespole. Szef ekipy Haasa podkreśla jednak, że aby mógł rozpocząć jakiekolwiek kroki, najpierw sam Polak musi dać zielona światło.

Roberta Kubica miałby pełnić funkcję trzeciego kierowcy. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Romain Grosjean i Kevin Magnussen pozostaną kierowcami wyścigowymi na przyszły sezon. Wiele osób upatruje jednak nadzieje w tym, że jeżeli Francuz wciąż będzie prezentował tak słabą formę, to w trakcie sezonu w jego miejsce wskoczy Polak.

Gunther Steiner: Ja nigdy nie pracowałem z Robertem, ale wiele osób z mojego zespołu tak i bardzo go cenią ze względu na jego umiejętności i wiedzę techniczną. To kierowca, który wie i rozumie, co się dzieje z samochodem. Dowiedział się tego podczas trudnej kariery, gdy sam pracował nad swoimi autami, w gokartach itd. Na pewno dla nas to byłoby ciekawe, żeby z nim pracować. Ale nie wiem, co on chce robić. To bardziej jego decyzja niż moja. Czy to znaczy, że negocjujecie? Negocjowanie to jedna rzecz. Ja z nim rozmawiam. Mówię: „jeśli jesteś zainteresowany, powinieneś dać mi znać”. Ale negocjować, jeszcze nie negocjujemy.

Przyszłość Roberta Kubicy, jeżeli chodzi o pozostanie w Formule 1 jak widać wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne doniesienia.

Robert Kubica: Włożyłem mnóstwo energii w powrót do F1, a ten rok tego nie pokazuje

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News