Szcześniak dołącza do stawki GSMP

Szcześniak dołącza do stawki GSMP

Podaj dalej

Barw zespołu Daftracing w 9. i 10. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w sezonie 2017 bronić będzie dwójka zawodników. Do startującego w pełnym cyklu GSMP Michała Ratajczyka (Mitsubishi Lancer) w 20. Grand Prix Sopot-Gdynia dołączy znany z torów wyścigowych Jędrzej Szcześniak.

Lider tegorocznych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zasiądzie za kierownicą dobrze znanego sobie Porsche 911 GT3 Cup. W jubileuszowej edycji nadmorskiego Grand Prix zobaczymy 71 zawodników – tak mocnej obsady na północy Polski nie było od kilkunastu lat.

Gościnny start w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski planowałem już od dawna. Ze względu na starty Michała Ratajczyka bacznie obserwuję sytuację w GSMP – to z resztą cykl, w którym nasz zespół Daftracing jest bardzo aktywny od wielu lat – skomentował Szcześniak.

Michał Ratajczyk, który przed ostatnią rundą zdecydował się na przesiadkę do A-grupowego Mitsubishi Lancera zaliczył świetny występ w Banovcach, wygrywając sobotnią walkę w klasyfikacji mistrzostw Polski i zajmując wysokie 2. miejsce w niedzielę.
Zbliżająca się runda z bazą w nadmorskim Sopocie jest prawdziwą perłą w kalendarzu GSMP – to jedyny wyścig górski rozgrywany na północy kraju, który zawsze przyciąga spore zainteresowanie kibiców.

Ci gromadzą się licznie na trasie wyścigu, a pomocny w tym aspekcie jest również wakacyjny termin rozgrywania rywalizacji. – Jeśli tylko pojawia się taka możliwość, zawsze staramy się pojechać tę jedną rundę w sezonie wystawiając do rywalizacji dwa samochody i pokazując kibicom typowo wyścigowe auto na górskich trasach. Ostatni mój start odbył się za kierownicą pucharowego VW Golfa, również w Sopocie, więc mam nadzieję, że stanie się to naszą małą tradycją – dodał kierowca Porsche 911 GT3 Cup.

Ta tradycyjnie już rozpocznie się od piątkowego Badania Kontrolnego, które jak przystało na szczególną rundę w kalendarzu, odbędzie się w szczególnym miejscu – na znanym wszystkim sopockim molo, na które już dziś gorąco zapraszamy wszystkich kibiców.

Właściwa rywalizacja, do której w barwach zespołu Daftracing przystąpią dwaj zawodnicy – Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak – rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00 od podjazdów treningowych. Będzie to okazja do znalezienia idealnych ustawień samochodu, a także zapoznania się z trasą rywalizacji, która w stosunku do ubiegłego sezonu nie uległa żadnym zmianom. Punktualnie o godzinie 14:00 wystartują podjazdy wyścigowe, a przed zachodem słońca poznamy zwycięzców 9. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W niedzielę o tych samych godzinach rozpoczną się podjazdy 10. rundy GSMP.

– Wakacyjny klimat, dobra zabawa, a my postaramy się zrobić dobre show. Wynik schodzi na dalszy plan, gdyż mój start będzie stricte gościnny. Do zobaczenia w Sopocie! – zakończył Jędrzej.

Tagi: GSMP, Daftracing, Sopot

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News