Szalony weekend Gosi Rdest na Oschersleben

Szalony weekend Gosi Rdest na Oschersleben

Podaj dalej

Gosia Rdest zakończyła zmagania w trzeciej rundzie ADAC TCR Germany, finiszując w pierwszym wyścigu na niemieckim torze Oschersleben na 23. miejscu. W wyniku zamieszania na starcie drugiego wyścigu polska zawodniczka nie ukończyła niedzielnych zmagań.

Weekend ADAC TCR Germany na torze Oschersleben należał do bardzo intensywnych, a sobotnia rywalizacja rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem z powodu… braku prądu na torze.

Piątkowe treningi przebiegały po myśli polskiej zawodniczki, która za kierownicą swojego Audi RS3 LMS przygotowania przed kwalifikacjami zakończyła z 11. czasem.

Pierwszy wyścig ADAC TCR Germany rozpoczął się w sobotę o 16:50, a Gosia Rdest przystąpiła do tej rywalizacji z 27. miejsca na gridzie. Zawodniczka z Żyrardowa minęła linię mety na 23. miejscu.

Siedzę i myślę, co można poprawić, bo najważniejsze to zawsze wyciągnąć wnioski po wyścigu i lekcję na przyszłe starty – napisała na swoim fanpage Gosia Rdest. To był trudny wyścig, dużo zmagania z podsterownością. Ważne, że do przodu.

– Wiele osób pytało o incydent z samochodem nr 12, o którym była informacja na pasku. Otóż wyobraźcie sobie, że to zwykła pomyłka w numerach i nie chodziło o mnie. Przykro mi z powodu kolegi z teamu Krisa Richarda, który stracił podium, bo zapalił się silnik w jego samochodzie i nie ukończył wyścigu – zakończyła.

W niedzielę rano nastąpiła zmiana warunków atmosferycznych, a nad torem Oschersleben pojawiły się ciemne chmury i zaczął padać deszcz. Start drugiego wyścigu został zaplanowany na godzinę 10:15 i tym razem odbył się bez większych opóźnień. Gosia Rdest niestety nie zaliczyła tego wyścigu do najbardziej udanych.

Niewiarygodne – skwitowała krótko. Mam nadzieję, że limit pecha na ten sezon wyczerpany. W trakcie startu jednemu z zawodników nie odpalił silnik w jego samochodzie i został na linii startowej. Ratując się przed uderzeniem w stojące auto wypadłam z toru. Byliśmy na slickach, a tor cały czas był miejscami mokry. Wpadłam w poślizg, wleciałam na trawę i nie mogłam już tego wyratować.

Tagi: Gosia Rdest, Audi, Oschersleben, TCR Germany

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News