Szalona jazda pijanego kierowcy Ubera z pasażerem przez centrum Wrocławia

Szalona jazda pijanego kierowcy Ubera z pasażerem przez centrum Wrocławia

Podaj dalej

Kierowca Ubera miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu i w takim stanie chciał wozić pasażerów po Wrocławiu. Niezwykłe chwile grozy przeżył jeden z pasażerów, który był jego klientem. Jak sam przyznaje – myślał, że za chwilę zginie.

Zdarzenie o którym mowa miało miejsce w środku nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna wezwał Ubera, a gdy do niego wsiadł kierowca z Ukrainy momentalnie dodał gazu i zaczął pędzić niebezpiecznie przez miasto.

Jak można zobaczyć na poniższym nagraniu kierowca przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonych światłach, na jednym z przejść dla pieszych cudem tylko nie potrącił człowieka, by chwilę później otrzeć się o inny samochód i urwać mu lusterko. Samochód pędził około 120km/h.

Ponad 100 km/h po Wrocławiu z 2 promilami. Nocny przejazd Uberem, pełen emocji!

🤬😱😡 Ponad 100 km/h po centrum Wrocławia z 2 promilami. 28-letni Ukrainiec prawie potrącił pieszego, przejeżdżał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, urwał lusterko. Nocny przejazd Uberem, pełen emocji 🎥 👉 Nagranie z wnętrza samochodu przesłał nam pan Marek, który po zamówieniu kursu przez aplikację, jechał z kierowcą, jako pasażer i po chwili zatrzymał mężczyznę. – Wsiadłem do samochodu i na początku było wszystko w porządku, ale kierowca zaczął mocno przyspieszać i nie reagował, gdy prosiłem go, aby zwolnił. W pewnym momencie prawie potrącił pieszego na przejściu dla pieszych – opowiada autor nagrania. Wykorzystując okazję, pan Marek widząc radiowóz, zatrzymał kierowcę. Doszło do szarpaniny, którą zauważyli policjanci. Okazało się, że 28-letni kierowca, obywatel Ukrainy, wydmuchał 2 promile alkoholu 👮‍♂️

Gepostet von Piraci Drogowi – piracidrogowi.pl am Dienstag, 21. Januar 2020

Żadne prośby o zatrzymanie się nie pomagały. Dopiero gdy w okolicy był patrol policji kierowca zwolnił, a pasażer wykorzystał moment do tego, aby przejąc kierownicę. Ostatecznie pojazd wjechał w sygnalizację świetlną. Pasażer obezwładnił kierowcę, a w interwencji po chwili pomogli pobliscy funkcjonariusze.

Jak się okazało 28-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

[AKTUALIZACJA]

Uber Polska wysłało do naszej redakcji oświadczenie w kwestii w/w zdarzenia.

Biuro Prasowe Uber Polska: Firma Uber stosuje politykę zerowej tolerancji wobec sięgania po jakiekolwiek formy używek, mające wpływ na bezpieczeństwo przejazdu. Dlatego też, po zweryfikowaniu informacji, kierowca korzystający z platformy został z niej natychmiast usunięty. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News