Świetny występ Parysa w Czechach

Świetny występ Parysa w Czechach

Podaj dalej

Przedostatnia runda Volkswagen Golf Cup na czeskim torze Brno przyniosła wiele emocji, zarówno kibicom jak i samym zawodnikom. Piotr Parys Junior prezentował przez cały weekend wspaniałe tempo, którego zwieńczeniem był niesamowity manewr wyprzedzania lidera klasyfikacji generalnej.

fot. VW Golf Cup
fot. VW Golf Cup

Zawodnicy pojawili się na torze już w piątek kiedy rozegrano dwie dodatkowe sesje testowe. Pierwsze spotkanie na torze Brno zwiastowało dobrą pogodę przed resztą weekendu, co potwierdziło się w kolejne słoneczne dni. Dzięki dodatkowym jazdom Piotrek mógł jeszcze lepiej przygotować się do sesji kwalifikacyjnej i dwóch niedzielnych wyścigów.

W sobotę nad torem utrzymywała się niemalże wakacyjna aura, a tegoroczny debiutant przekuł dobrą pogodę i świetne przygotowanie w bardzo solidne wyniki uzyskane w kwalifikacjach. 16-letni zawodnik z Lublina zakwalifikował się do obu wyścigów odpowiednio na 7. i 5. pozycji. W pierwszym biegu Piotrek nieco zaspał na starcie i po rozpoczęciu rywalizacji zaczął pogoń za swoimi rywalami. Dzięki dobrej jeździe i utrzymywaniu równego tempa pod koniec wyścigu Junior zachwycił wszystkich kibiców manewrem, który można by uznać za manewr weekendu – na jednym z zakrętów toru Brno Piotrek wyprzedził we wspaniałym stylu lidera klasyfikacji generalnej pucharu Golfa GTI.

Piotr Parys Jestem bardzo zadowolony z przebiegu weekendu na torze Automotodrom Brno. Była to przedostatnia runda serii Volkswagen Golf Cup 2015, dlatego zdobyte punkty w dwóch wyścigach mogą w Poznaniu okazać się bardzo cenne. Tor w Brnie znałem już wcześniej, więc podczas testów i treningów mogłem skupić się na znalezieniu idealnego ciśnienia w oponach i ustawienia samochodu. Podczas wyścigu sporo się działo, dlatego ważne było uniknięcie jakichkolwiek przygód i dowiezienie do mety dużych punktów. Już nie mogę doczekać się finału sezonu na naszym rodzimym Torze Poznań!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News