Świetny powrót Konrada Wróbla

Świetny powrót Konrada Wróbla

Podaj dalej

Konrad Wróbel, który powraca do stawki KIA PLATINUM CUP, popisał się najlepszym czasem na pierwszym treningu podczas drugiej rundy tegorocznego sezonu na Red Bull Ringu. Czternastu zawodników rozpoczęło wyścigowy weekend od 30-minutowej sesji testowej na suchym torze.

Jako pierwsza na fotel lidera sesji wskoczyła Adrienn Vogel, która uzyskała czas 2:12,071. Węgierka nie mogła jednak zbyt długo cieszyć się z prowadzenia, ponieważ po zaledwie 14 sekundach jej czas poprawił Mateusz Żuchowski. Blisko dwie minuty później fotel lidera objął Dawid Borek z rezultatem 2:10,521.

Żuchowski, dla którego to trzeci weekend w KIA PLATINUM CUP, nie poddał się, odpowiedział czasem 2:10,384 i ponownie pojawił się na czele tabeli z wynikami. Pięć sekund później jednak jako pierwszy granicę 2:10 złamał Konrad Wróbel i z rezultatem 2:09,878 wskoczył na fotel lidera.

Czas mistrza Polski dopiero po ponad ośmiu minutach zdołał poprawić Dawid Borek, ale kierowca ze Świebodzic przez siedem minut mógł cieszyć się z prowadzenia, ponieważ kolejnym szybkim okrążeniem popisał się Konrad Wróbel, który jako jedyny złamał na pierwszym treningu barierę 2:09.

Dobrze jest wrócić za kierownicę Kii Picanto i jak widać dłuższa przerwa chyba mi pomogła (śmiech). To dopiero pierwszy trening i jeszcze wiele może się zmienić, ale mamy pozytywne nastawienie po starcie weekendu – mówił Wróbel.

Za plecami Wróbla, który ustanowił także rekord drugiego sektora sklasyfikowano Dawida Borka (+0,476): najszybszego w trzecim sektorze. Czołową piątkę uzupełnili Jakub Szablewski (+0,792), Adrienn Vogel (+1,093) oraz najlepszy w pierwszym sektorze: Filip Zagórski (+1,126). W drugiej piątce znaleźli się Patryk Borek (+1,266), Mateusz Żuchowski (+1,409), Kamil Serafin (+1,563), Istvan Bernula (+1,912) oraz Aleksander Olejniczak (+1,934). Stawkę zamknęli Nikodem Wierzbicki (+1,959), VIP-owie: Maciej Kuchno (+4,227) i Zuzanna Krzyczkowska (+5,706) oraz Aleks Sówka (+5,958).

Pierwszy trening za nami, ale wiem, że mam jeszcze trochę do poprawy przed kwalifikacjami. Czeka nas sporo pracy nad ustawieniami i muszę wyeliminować błędy, które popełniam. To dopiero początek, więc będę gotowy do walki o pole position – zapowiadał Szablewski.

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP jest firma ORLEN OIL. Projekt wspomagają także Bank BNP Paribas i Kumho Tire.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News