Świetne wyniki sprzedaży Volkswagena w Polsce

Świetne wyniki sprzedaży Volkswagena w Polsce

Świetne wyniki sprzedaży Volkswagena w Polsce

Podaj dalej

W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 3.976 egzemplarzy nowych Volkswagenów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrost liczby rejestracji o 16,24 procenta był największy wśród pierwszych 8 marek w zestawieniu.

Pod względem liczby rejestracji nowych aut w czerwcu, z wynikiem 5.091 egzemplarzy, Volkswagen zajął drugie miejsce. Do najczęściej rejestrowanych modeli należą Golf (7.202 samochody), Passat (4.353 egzemplarze) i Tiguan (3.610 aut). Szybko na polskich drogach przybywa również Polo (2.278 sztuk) i T-Roców (1.682 egzemplarze).

Chociaż ponad połowa rejestrowanych nowych samochodów Volkswagena przypada na trzy modele – Golfa, Passata i Tiguana, z miesiąca na miesiąc rośnie liczba rejestracji niemal wszystkich modeli marki z Wolfsburga. Zdecydowanej większości z nich przybywa w tempie dwucyfrowym. Po 6 miesiącach 2018 roku rekordzistą pod względem wzrostu liczby rejestracji w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku jest Arteon (+1.315 procent).

Nowe Volkswageny pokochały floty i przedsiębiorcy, którzy rejestrują samochody na firmę. W czerwcu, w porównaniu z analogicznym miesiącem 2017 roku, wzrost liczby rejestracji nowych Volkswagenów przez przedsiębiorców wyniósł prawie 48 procent. W minionym miesiącu żadna inna marka z pierwszej „15” w rankingu nie urosła w tym sektorze równie mocno.

W pierwszym półroczu 2018 roku wzrost liczby rejestracji nowych Volkswagenów przez firmy zbliżył się do 23 procent. Firmy szczegółowo analizują całkowite koszty posiadania aut, a to zdecydowany atut samochodów Volkswagena.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News