Świetna akcji policji skierowana do pieszych. „Odłóż telefon i żyj!”

Świetna akcji policji skierowana do pieszych. „Odłóż telefon i żyj!”

49-594904

Podaj dalej

Ruszyła akcja profilaktyczna Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i Urzędu Miasta w Katowicach pod nazwą „Odłóż telefon i żyj!”. Funkcjonariusze próbują przemówić do rozsądku pieszych, którzy często na przejściach zachowują się, jakby byli nieśmiertelni.

W miniony wtorek policjanci z katowickiej komendy, w rejonie najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych, rozmawiali z przechodniami o ich bezpieczeństwie. Mundurowi apelowali do przechodniów, by ci odłożyli na chwilę swoje telefony komórkowe do kieszeni i upewnili się, że przejście przez jezdnie lub torowisko jest bezpieczne.

Realizowane działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w ramach akcji profilaktycznej pod nazwą „Odłóż telefon i żyj!”, organizowanej wspólnie przez katowicką komendę i miejscowy magistrat. Powodem podjęcia takich działań są coraz częstsze doniesienia o tragicznych w skutkach wypadkach z udziałem pieszych. Wielu z tych zdarzeń można by było uniknąć. Wystarczyłoby, żeby pieszy przechodząc przez jezdnię, lub torowisko zachował szczególną ostrożność i upewnił się, że przejście jest bezpieczne.

Niestety, często zaabsorbowani swoimi telefonami komórkowymi piesi, nie zwracają uwagi na otaczających ich świat. Przez to tracą życie pod kołami samochodów, czy tramwajów. A wystarczy tak niewiele – po prostu odłożyć telefon i żyć!

Tesla Cybertruck, Elon Musk i James Bond – co ich łączy? Niesamowita historia pewnego pojazdu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News