Świece zapłonowe, jak często trzeba je wymieniać?

Świece zapłonowe, jak często trzeba je wymieniać?

Świece zapłonowe, jak często trzeba je wymieniać?

Podaj dalej

Świece zapłonowe to jedne z najważniejszych elementów niezbędnych do właściwego działania silnika benzynowego. Co powinniśmy o nich wiedzieć i jak należy o nie dbać?

Przede wszystkim regularnie wymieniać, mimo ich żywotności czasem nawet do ponad 100 000 km. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet pomimo ich dobrego stanu należy je wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta – najczęściej około 30 lub 40 000 km. Dla świec platynowych bądź irydowych wymiana zwykle zalecana jest co około 100 do 120 tys km.

Precyzyjna robota

Pamiętajmy, by wymianę, czy to świec zapłonowych, czy żarowych zlecać fachowcom. Uszkodzenie gwintu przy próbie wyciągnięcia świecy żarowej może uniemożliwić włożenie nowej świecy. 

Montaż świec zapłonowych to nie wszystko. Jakość generowanej przez nie iskry często uzależniona jest od zużycia przewodów wysokiego napięcia, które również trzeba wymieniać co 30–60 tys. km. Wymieniając świece, powinniśmy oczywiście od razu wymienić cały komplet, bo najprawdopodobniej zaraz po wymianie jednej zawiodą kolejne i będziemy musieli kilkakrotnie odwiedzać mechanika, marnując czas i pieniądze.

Świece zapłonowe – co dobrze o nich wiedzieć?

na podstawie info. prasowej profiauto.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News