Światowa premiera największego SUV-a SEAT-a

Światowa premiera największego SUV-a SEAT-a

Światowa premiera największego SUV-a SEAT-a

Podaj dalej

SEAT Tarraco oficjalnie zadebiutował na motoryzacyjnej scenie. Nazwany został na cześć śródziemnomorskiego miasta Tarragona, rzymskiego ośrodka kulturalnego o budzącej podziw architekturze, jednak młodego duchem i pełnego przygód.

Nazwa samochodu została wybrana w globalnym głosowaniu, do którego przystąpiło ponad 140 000 miłośników marki.

Najnowszy model w gamie SEAT-a został zaprojektowany i opracowany w fabryce w Martorell (Barcelona), a jego produkcja będzie realizowana w niemieckim Wolfsburgu. Tarraco to trzeci SUV wprowadzony w ramach ofensywy produktowej SEAT-a. Jest zarazem pierwszym modelem, który wprowadza nowy język stylistyczny do świata marki.

Nowy Tarraco znajduje się na szczycie rodziny SUV-ów SEAT-a jako większy brat modeli Ateca i Arona. Jego nowoczesna technologia, dynamiczna, zwinna obsługa, praktyczność i funkcjonalność współgrają z eleganckim designem w nowej odsłonie.

Wraz z rozwojem rynku SUV-ów Tarraco odegra kluczową rolę w ofercie SEAT-a. Model zostanie wprowadzony do sprzedaży na początku 2019 roku, wzmacniając ofertę marki w czasie jej wzrostowej tendencji. Od stycznia do sierpnia 2018 SEAT dostarczył 383 900 pojazdów na całym świecie, co stanowi wzrost o 21,9% w stosunku do tego samego okresu w 2017 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News