SUV z duchem ekstazy na masce

SUV z duchem ekstazy na masce

SUV z duchem ekstazy na masce

Podaj dalej

Spirit of Ecstasy, czyli właśnie duch ekstazy to statuetki widniejące na maskach samochodów marki Rolls-Royce. Auta, będące synonimem bogactwa i najwyższej klasy. Często produkowane na indywidualne zamówienie klienta. Brytyjscy dżentelmeni będą mieć teraz możliwość zakupienia samochodu podwyższonego tej marki.

W 1905 roku odnaleziono największy diament w historii. Został on nazwany Cullian i tak samo będzie brzmieć nazwa nowego modelu Rolls-Royce’a. Torsten Müller-Ötvös będący dyrektorem Brytyjskiej marki zdradził, że samochód od początku był projektowany z myślą o tej nazwie. Ma on być oznaką luksusu i perfekcji, która będzie sprawiać, że inne samochody tego typu przy nim będą w cieniu.

Co ciekawe według Brytyjczyków Cullian nie będzie SUV-em. Nie chcą go tak nazywać. Wynika to z oficjalnego komunikatu, w którym mowa o samochodzie high-sided, co można rozumieć jako auto podwyższone. Segment SUV-ów kwitnie w najlepsze, ale ten samochód ma być czymś więcej niż kolejną propozycją w tym segmencie.

Cullian, podobnie jak model Phantom powstanie w oparciu o nową, całkowicie aluminiową platformę Architecture of Luxury. Teraz pozostaje nam czekać na ostateczną wersję nowego diamentu spod znaku Spirit of Ecstasy.

Tagi: premiera 2018, Rolls-Royce, Cullian, SUV

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News