Supersamochód SSC Tuatara doczekał się w końcu wersji produkcyjnej

Supersamochód SSC Tuatara doczekał się w końcu wersji produkcyjnej

Supersamochód SSC Tuatara doczekał się w końcu wersji produkcyjnej

Podaj dalej

Wiecie, że minęło już przeszło siedem lat od momentu, gdy po raz pierwszy zaprojektowana przez Jasona Castriota koncepcja SSC Tuatara została pokazana światu?

Przez ten długi okres firma SSC North America zajmowała się nie tylko dalszym ulepszaniem samochodu, ale także pozyskiwała dodatkowe środki na realizację przedsięwzięcia. Producent w tym okresie również doczekał się nowej siedziby z nowoczesnymi rozwiązaniami produkcyjnymi. Została ona zlokalizowana w West Richland w stanie Waszyngton.

Teraz wiemy już na pewno, że firma SSC jest gotowa, aby pokazać nam wersję produkcyjną swojego supersamochodu Tuatara. Ma to nastąpić w trakcie zbliżającego się wielkimi krokami Monterey Car Week.

Na razie bardzo niewiele wiemy o samym samochodzie, a firma niespecjalnie się śpieszy z ujawnianiem kolejnych szczegółów. W zwiastunach nagranych przez producenta również ciężko zbyt wiele dostrzec, bo są one nagrywane w bardzo intymnym i ciemnym klimacie. Możemy być pewni jednego – samochód od wersji koncepcyjnej będzie się znacznie różnił. Szczególnie jego tył został mocno zmodernizowany.

Na koniec jeszcze dwa słowa na temat intrygującej nazwy Tuatara. Pochodzi ona od jaszczurki zamieszkującej tereny Nowej Zelandii. Podobno jest zwierzęciem, które najszybciej ewoluowało ze wszystkich zwierząt na ziemi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News