Superbrands po raz kolejny dla Volkswagena

Superbrands po raz kolejny dla Volkswagena

Superbrands po raz kolejny dla Volkswagena

Podaj dalej

Superbrands to międzynarodowa organizacja działająca od ponad 20 lat w 80 krajach. Od 13 lat wyróżnia najlepsze marki na rynku w wielu branżach również w Polsce.

Tytuł Superbrands w kategorii motoryzacja Volkswagen zdobył już drugi rok z rzędu. Przy wyborze marki ocenia się jej znajomość i zaufanie do niej.

Niemiecka marka jest obecna na ponad 150 rynkach na świecie, oferuje w sumie blisko 80 modeli aut, które produkuje w ponad 50 fabrykach. W 2017 roku Volkswagen dostarczył klientom na świecie 6,23 mln samochodów, o 4,2 procent więcej niż rok wcześniej. Wzrost liczby rejestracji w Polsce był ponad trzykrotnie większy i wyniósł 15 procent. W sumie w naszym kraju zarejestrowano 49.103 nowe osobowe Volkswageny.

W ostatnim czasie marka zaprezentowała cztery elektryczne modele, których wprowadzanie na rynek zacznie się już od 2020 roku. Samochody te należą do czterech różnych, bardzo popularnych segmentów na europejskim rynku. Klasę kompaktów reprezentuje model I.D., crossovery i SUV-y – I.D. CROZZ, vany – I.D. BUZZ, a samochody luksusowe – I.D. VIZZION. Pojawienie się kompaktowego I.D. w gamie Volkswagena ma być tak rewolucyjną zmianą, jaką swego czasu był Golf , który zastąpił Garbusa. I.D. jest pozbawiony wielu ograniczeń, które obecnie zniechęcają nabywców do zakupu aut elektrycznych. Jego zasięg wynosi 600 km, ładowanie litowo-jonowych baterii do 80% na stacji szybkiego ładowania trwa około 30 minut. Ponadto, cena I.D. będzie porównywalna z ceną Golfa z silnikiem wysokoprężnym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News