Super Giermaziak

Super Giermaziak

Podaj dalej

Już po raz szósty zespół VERVA Racing Team pojawi się na torach prestiżowej serii Porsche Supercup rozgrywanej tuż przed wyścigami F1. Barwy mistrzowskiego zespołu sponsorowanego przez PKN ORLEN reprezentować będzie ubiegłoroczny wicemistrz serii – Kuba Giermaziak.

fot. Verva
fot. Verva

VERVA Racing Team przed kolejnym sezonem stawia sobie ambitne cele – walkę o obronę tytułu zespołowego mistrza serii oraz zdobycie mistrzostwa w klasyfikacji generalnej kierowców. Poprzedni sezon potwierdził przynależność ekipy znad Wisły do światowej czołówki wyścigów. Lider zespołu, Kuba Giermaziak, nie ukrywa, że liczy na zdobycie upragnionego mistrzostwa pucharu Porsche i jest zdeterminowany, aby to osiągnąć.

– Wierzę, że doświadczenie, które wraz ze wspierającym mnie zespołem zdobyliśmy na torach wyścigowych, pozwolą uzyskać jak najlepsze wyniki i uda mi się zakończyć rywalizację na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców. Na pewno dam z siebie wszystko. Chcę w pełni wykorzystać tegoroczną szansę i postaram się zrealizować obrany przez nas cel  stwierdził Kuba Giermaziak, kierowca VERVA Racing Team.

Dziś na torze Catalunya pod Barceloną rozpoczęły się dwudniowe testy przygotowujące do nowego sezonu Porsche Supercup. Inauguracyjny wyścig odbędzie się 8 maja podczas Grand Prix Hiszpanii. Sezon zakończy podwójna runda na amerykańskim torze w Austin 25 października. W tym roku, obok Kuby Giermaziaka, drugim kierowcą obsługiwanym przez ten sam zespół techniczny będzie Amerykanin Connor de Phillippi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News