Sukces Łady

Sukces Łady

Podaj dalej

Pieniądze i nowe technologie pochodzące od spółki Renault-Nissan wychodzą na dobre rosyjskiej firmie. Dziennikarze ze wschodniej Europy informują, że z fabryki w Iżewsku wyjechało już 50 tysięcy egzemplarzy Łady Vesta.

Inauguracja auta zbiegła się z kryzysem ekonomicznym w Rosji, spowodowanym sankcjami gospodarczymi nałożonymi na ten kraj po przejęciu Krymu. Statystyki sprzedaży auta na lokalnym rynku nie są powalające, ale imponujące jest to, że na wybudowanie 50 tys. sztuk Vesty, AutoWAZ potrzebował niespełna dwunastu miesięcy.

lada_resize

Jest to pierwszy pojazd marki stworzony od początku w oparciu o nową platformę LADA B/C. Przy budowie korzystano z wiedzy inżynierów koncernu Renault-Nissan, który jest właścicielem rosyjskiej firmy. Sedan na rodzimym rynku, konkuruje głównie z niedrogimi koreańskimi i chińskimi autami. Karoseria Vesty mierzy 4,41 m długości, 1,76 m szerokości i 1,49 m wysokości. Rozstaw osi wynosi 2,63 m. Samochód ten posiada bagażnik o pojemności aż 480l. Pod maską znajdziemy benzynowy 1,6 l 16V konstrukcji Renault o mocy 106 KM.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News