Stawka TER coraz mocniejsza!

Stawka TER coraz mocniejsza!

Podaj dalej

Tour European Rally przyciąga kolejnych zawodników. Na początku miesiąca swoje starty w tym cyklu zapowiedzieli Casier i Tempestini, wczoraj oficjalnie ogłosił to znany z ERC Jaroslav Orsak. Wydaje się, że to nie ostatnie zgłoszenia do tego sprawnie rozwijającego się cyklu.

Dlaczego te mistrzostwa przyciągają zawodników? Odpowiedź wydaje się być bardzo prosta- pieniądze. Tour European Rally nie wymaga od zawodników żadnej pieniężnej opłaty za zgłoszenie, oferując przy tym szeroko znane w środowisku i wymagające rajdy, jak Ypres Rally, czy Rallye du Valais.
Organizacja ta oferuje również bardzo solidne działania reklamowe dla każdego zawodnika, takie jak obszerne relacje z każdej rundy, czy promowanie w mediach społecznościowych. TER zorganizuje rajdy w pięknych lokalizacjach w całej Europie i kto wie, może popularnością zbliży się do Rajdowych Mistrzostw Europy.

Bernd Casier na swoim koncie do tej pory ma 8 startów w WRC, 12 w IRC oraz 13 w ERC. W ubiegłym roku zajął 3 miejsce na rajdzie Ypres w ERC a w przeszłości wygrywał m.in. Rallye du Condroz-Huy.
Simone Tempestini w zeszłym roku został zwycięzcą tej serii. Zawodnik urodzony w 1994 roku ma na swoim koncie już stosunkowo dużo sukcesów. W roku ubiegłym oprócz zwycięstwa w TER na swoje konto zapisał również JWRC, WRC3 oraz Mistrzostwo Rumunii i wygrał w swojej klasie 12 rajdów, w tym Rajd Polski. W WRC zaliczył 30 startów, w IRC i ERC łącznie 13.

Jaroslav Orsak kibicom w Polsce znany jest dosyć dobrze. Jeździł on do tej pory głównie w imprezach w Republice Czeskiej, ale w IRC i ERC zaliczył łącznie aż 31 startów. Może on pochwalić się również jednym występem w Mistrzostwach Polski na Rajdzie Magurskim w 2008 roku, niestety dla niego- start ten zakończył się wycofaniem.

Sezon TER rozpocznie się 4 maja od Rally Transilvania. Do tego czasu pewnie poznamy jeszcze kilku znanych zawodników, którzy będą mierzyli się w tej serii.

TER

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News