Stare diesle nie wjadą do centrum Berlina

Stare diesle nie wjadą do centrum Berlina

Podaj dalej

Od połowy 2019 roku w stolicy Niemiec będzie obowiązywał zakaz wjazdu dla starszych samochodów z silnikami Diesla. Jak informuje PAP, zakaz ma dotyczyć samochodów osobowych i ciężarowych spełniających normy czystości spalin Euro 1 do 5.

Władze stolicy Niemiec od połowy 2019 roku mają wprowadzić zakaz wjazdu starszych samochodów z silnikami Diesla na co najmniej 11 odcinków ulic o dużym natężeniu ruchu. Tak zdecydował sąd administracyjny w Berlinie.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP) w tym roku, w stolicy naszych zachodnich sąsiadów było zarejestrowanych ponad 200 tys. samochodów osobowych z silnikiem Diesla, które nie spełniają przyszłej normy emisji spalin Euro 6. Tym samym od połowy przyszłego roku takie pojazdy nie będą mogły wjeżdżać między innymi na śródmiejskie ulice i znane ulice jak: Leipziger Strasse i Friedrichstrasse.

Jak czytamy dalej w komunikacie, władzom Berlina (czyli jego rządowi krajowemu zwanemu senatem) sąd nakazał ponadto sprawdzenie możliwości objęcia zakazem także 117 innych odcinków ulic o łącznej długości 15 kilometrów. W tym celu senat musi do końca marca przyszłego roku uchwalić nowy plan utrzymania czystości powietrza.

W Berlinie w wielu miejscach pomiary wykazują większą od dozwolonej zawartość tlenków azotu w powietrzu. Gazy te są emitowane przede wszystkim przez silniki wysokoprężne.

Szwajcaria kolejnym krajem, który wziął się za silniki Diesla. Cios dla Porsche i Mercedesa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News