Stacji ładowania jak grzybów po deszczu? Być może już wkrótce tak będzie

Stacji ładowania jak grzybów po deszczu? Być może już wkrótce tak będzie

siewna3

Podaj dalej

Elektromobilność w Polsce z każdym miesiącem rozkręca się coraz bardziej. I choć na liczbę samochodów elektrycznych możemy narzekać, to stacji ładowania ciągle przybywa. Dzisiaj chcemy napisać kilka słów o tych powstających w Małopolsce.

Firma Go+EAuto zajmuje się nie tylko sprzedażą samochodów elektrycznych (mają w swojej ofercie między innymi Fiaty 500e oraz Tesle), ale także tworzeniem nowych stacji ładowania. Polska spółka obrała sobie jasny cel, do którego dąży każdego dnia – promowanie elektromobilności. W ten oto sposób na Małopolsce możemy spotkać już kilka punktów ładowania należących do wspomnianej firmy.

Już od jakiegoś czasu ich ładowarki działają na ul. Siewnej 30, Praskiej 34, pod Centrum Handlowym M1 oraz Urzędem Gminy Zielonki. Niedawno firma uruchomiła kolejne szybkie stacje pod Centrum Handlowym Zakopianka. Znajdują się tam dwie stacje o mocy do 50kW każda. Wyposażono je w złącza CCS typ2, CHADEMO, oraz gniazda AC 22kW.

W najbliższych tygodniach spodziewamy się uruchomienia ładowarek na ulicy Galicyjskiej w Zielonkach, jak również na ul. Kolejowej w Zabierzowie. To jednak nie koniec dobrych wieści dla ludzi kochających ekologię i osób planujących zakup zeroemisyjnych samochodów.

GO+EAuto przystępuje również do realizacji projektów na terenie Gminy Kraków, na mocy podpisanej umowy i porozumienia z Gminą Miejską i ZDMK. Firma zamierza uruchomić szybkie stacje ładowania w następujących lokalizacjach: Radio Kraków, Stadion Wisły, okolice stacji ARGE ul. Pasternik, w okolicy ul. Teligi. Ponadto kolejne ładowarki mają powstać na ul. Kolnej obok Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy Stadionie Hutnika, oraz obok Hali Stulecia ks Cracovia.

GO+EAuto zapewnia, że to dopiero początek ich działań. Są zdeterminowani w realizacji kolejnych projektów i zaklinają się, że nie spoczną na laurach.

Ładowanie na stacjach GO+EAuto

Dostęp do stacji GO+ można uzyskać za pomocą karty klienta GO+EAuto, którą wyrobimy w siedzibie spółki na ul. Siewnej 30 lub przy pomocy aplikacji GoNet EV CPMS. Aplikację znajdziemy w sklepie Android PLAY oraz w App Store. Naturalnie jest ona darmowa. Ponadto każdy niezarejestrowany użytkownik będzie mógł uruchomić proces ładowania, płacąc za usługę przez platformę PayPal.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News