Stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy dworcu Bydgoszcz Główna otwarta

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy dworcu Bydgoszcz Główna otwarta

67406684_2228014657266623_4094896848790093824_o

Podaj dalej

Jest nowoczesna, innowacyjna i wspiera elektromobilność. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych – ecoMOTO, bo o niej mowa, została otwarta na parkingu przy dworcu Bydgoszcz Główna.

Głównym celem umiejscawiania stacji ecoMoto przy dworcach kolejowych jest zwiększenie dostępności tego rodzaju miejsc, aby zachęcić kierowców do korzystania z pojazdów przyjaznych środowisku naturalnemu. – Poprzez montaż tego rodzaju urządzeń poszerzamy wachlarz usług dostępnych na naszych dworcach kolejowych. To drugi, oprócz Innowacyjnych Dworców Kolejowych projekt, gdzie stosujemy rozwiązania proekologiczne – mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A.

Każda stacja ecoMOTO posiada dwa gniazda ładowania o mocy 22 kW oraz system zebezpieczeń. Miejsca postojowe, gdzie można postawić samochód do ładowania są pomalowane na zielono. EcoMoto jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Do jej uruchomienia nie trzeba rejestrować się w żadnym systemie ani posiadać specjalnej karty. Co więcej, co najmniej do końca października ładowanie jest całkowicie darmowe. Po zakończeniu okresu promocyjnego za usługę będzie można wygodnie zapłacić za pomocą karty płatniczej.

Dworzec w Bydgoszczy to ósma stacja ecoMoto w całej Polsce. Pierwsze otwarto w listopadzie 2018 roku w Katowicach, Katowicach Ligocie, Częstochowie oraz Gliwicach. Kolejne w lipcu tego roku przy dworcu Wrocław Główny, Opole Główne oraz Warszawa Wschodnia.

Źródło: Kolejowe Zakłady Łączności

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News