Kilka rad dotyczących pakowania samochodu przed wyjazdem na wakacje

Kilka rad dotyczących pakowania samochodu przed wyjazdem na wakacje

Kilka rad dotyczących pakowania samochodu przed wyjazdem na wakacje

Podaj dalej

Trzy walizki, dwa dmuchane materace, wózek dziecięcy, parasol przeciwsłoneczny i niekończąca się liczba zabawek – tak wygląda typowy bagażnik rodziny, która wybiera się na zasłużone wakacje.

Przygotowania potrafią wywołać sporo stresu – zawsze obawiamy się, że czegoś zapomnimy, a jednocześnie chcemy jak najlepiej zagospodarować przestrzeń w samochodzie. Metoda KonMariTM, stworzona przez Marie Kondo – znaną autorkę książek na temat porządku jako filozofii życia – powstała, by zminimalizować ten problem. Dział Inżynierii SEAT-a połączył siły z Merie Kondo, aby przygotować specjalny poradnik dla urlopowiczów. Poniższe pięć wskazówek pomoże ci nie zwariować podczas pakowania się na wakacje.

Mniej znaczy więcej

Według Aline Lau, pierwszej certyfikowanej konsultantki metody KonMari w Europie, decyzja o tym, co chcesz zabrać, to pierwszy krok podczas przygotowań do pakowania. Większość osób ma ogromny problem z tym, co będzie niezbędne podczas wakacyjnego wypoczynku, a co można zostawić w domu. Aby rozwiązać to wyzwanie, dobrym sposobem jest zwizualizowanie wymarzonej wyprawy. W ten sposób spakujesz tylko rzeczy, które okażą się pożyteczne na miejscu.

Dokonaj podziału na kategorie

Podzielenie wszystkich przedmiotów na odpowiednie kategorie pozwoli Ci na łatwe i efektywne pakowanie.
Określenie wariantów, takich jak odzież, dodatki, zabawki czy apteczka pierwszej pomocy, pozwolą nam krok po kroku pozbyć się trudności związanych z wyprawą. Dobrym przykładem jest ułożenie zabawek i schludnie złożonych dodatków na plażę w ten sam przedział, tym samym zyskując dodatkową przestrzeń.

Odzież zwiń i ułóż pionowo

Pakowanie walizek i układanie ich przypomina zabawę w Tetris. Aby wykorzystać w 100% przestrzeń w walizce należy zwinąć wszystkie ubrania i ułożyć je pionowo, ponieważ zajmą mniej miejsca i będzie można mieć na nie stały pogląd. Dodatkowo, takie rozwiązanie zapewni uspokajający, wizualny efekt.

Wykorzystaj w pełni przestrzeń samochodu

Wszelkie przegródki i komory w samochodzie są przydatne, żeby przechowywać najbardziej użyteczne przedmioty, jak chusteczki czy napoje – dzięki temu zawsze są pod ręką. Należy jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa nigdy nie należy zostawiać przedmiotów luzem, ani na miejscu pasażera, ani na tylnych siedzeniach czy na tylnych półkach samochodowych.

Ważna zasada: ostatnie co wkładasz, będzie pierwszym, które wyciągniesz

Pierwsza rzecz, która powinna Ci przyjść do głowy podczas pakowania rzeczy do bagażnika, to wykorzystanie ukrytych schowków. Trzeba pamiętać, że przedmioty, które najbardziej będą potrzebne, muszą być w miejscu najłatwiej dostępnym. Praktycznym podejściem jest również ułożenie uchwytów w górną stronę, aby łatwiej było z nich skorzystać. Podczas układania walizek, najcięższa powinna iść na sam dół i jak najdalej od reszty.

Jeżeli przedmioty będą błędnie ułożone lub niezabezpieczone, podczas gwałtownego hamowania lub manewru nasze bagaże mogą się przemieścić i zagrozić naszemu bezpieczeństwu – tłumaczy Inżynier Pasywnego Bezpieczeństw SEAT-a, Javier Delgado. – Jadąc 100 km/h i naciskając ostro pedał hamulca, przedmiot ważący 30 kg zamieni się w pocisk ważący trzy razy więcej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News