Sporo nowości

Sporo nowości

Podaj dalej

Już w najbliższą sobotę 43. Rajd Świdnicki-Krause rozpocznie rywalizację w tegorocznym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.   Na niezwykle trudnych i technicznych odcinkach specjalnych Dolnego Śląska wystartują 84 załogi, w tym reprezentanci PSB Mrówka Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński, którzy przykleją na swoją nową, rajdową broń – Renault Clio R3T 26 numer startowy.

fot. PSB Mrówka Rally Team
fot. PSB Mrówka Rally Team

– W końcu wracamy do rywalizacji! W tym sezonie zabrakło rajdu zimowego, więc ściganie zaczynamy dość późno. Dla nas to dobra sytuacja, ponieważ odebraliśmy nowe auto dopiero miesiąc temu i mieliśmy trochę czasu, aby odbyć trzy sesje testowe i zaznajomić się z Renault Clio R3T. Rajd Świdnicki otwiera tegoroczny cykl. Większość prób to kultowe oesy, które są nam dobrze znane. Będziemy mieli okazję czterokrotnie pokonać walimskie patelnie a także zaprezentować się na miejskim Power Stage’u. Myślę, że rywalizacja w ramach 2WD, która nas najbardziej dotyczy, będzie bardzo emocjonująca – mamy kilku, a nawet kilkunastu bardzo mocnych konkurentów klasie R2 i R3, więc będzie co robić! Będziemy się starali jak najlepiej wykorzystać potencjał naszej rajdówki, ale też musimy zachować na pierwszych zawodach jakiś margines. Clio to wciąż dla nas nowinka w odróżnieniu do Hondy, którą mieliśmy dobrze „rozpracowaną”. Niestety, nie dotrze przed Rajdem Świdnickim pakiet wszystkich części z Francji – na to też musimy wziąć poprawkę. Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy wspierają nas w startach: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, oraz Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA ), za zaufanie i wsparcie bez którego rywalizacja na takim poziomie nie byłaby możliwa. Zapraszamy do kibicowania, widzimy się w Świdnicy! – zapowiada Grzegorz Musz.

Bogusław Browiński dodaje: Przed nami pierwsza runda RSMP – 43. Rajd Świdnicki. Po zakończeniu cyklu RPP i pożegnaniu naszej Hondy, rozpoczynamy rywalizację w RSMP nowym samochodem – Renault Clio R3T. Nowości regulaminowe, założenia na sezon 2015, plany i oczekiwania całego zespołu sprawiły, że przerwa zimowa była dla nas mocno pracowita. Mam nadzieję, że kilometry na testach zimowych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News