Specjalny Jeep Grand Cherokee trafił do jednostki antyterrorystycznej

Specjalny Jeep Grand Cherokee trafił do jednostki antyterrorystycznej

Specjalny Jeep Grand Cherokee trafił do jednostki antyterrorystycznej

Podaj dalej

Wyjątkowy Jeep Grand Cherokee przywdział mundur Korpusu Karabinierów i wjechał w szeregi jednostki antyterrorystycznej. Dołączy do niego jeszcze 18 identycznych egzemplarzy.

Flota 19 Jeepów w klasycznej, ciemnoniebieskiej służbowej barwie, wyposażona jest w silniki 3.0 V6 CRD o mocy 190 KM, automatyczne, ośmiostopniowe skrzynie biegów sterowane elektronicznie oraz napęd 4×4.

Jeepy zostały poddane procesowi opancerzania różnych części samochodu (szyby przedniej, szyb bocznych, karoserii i kół) oraz wzmocnienia zawieszeń, by zapewnić lepszą przyczepność kół samochodu. W efekcie powstał samochód taktyczny zapewniający Karabinierom maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność oraz pozwalający zmierzyć się wszelkimi wyzwaniami.

W tych specjalnych SUV-ach, na pokrywie tylnej po raz pierwszy pojawiają się niebieskie światełka pulsacyjne LED umieszczone po bokach tablicy rejestracyjnej. Wewnątrz na pierwszy plan wysuwają się najbardziej zaawansowane systemy technologiczne, w tym system Odino, łączący się w czasie rzeczywistym z bazami danych Policji, Wydziału Komunikacji i Ania (Stowarzyszenie Ubezpieczycieli). System zainstalowany jest na 7-calowym tablecie z systemem Android umieszczonym na prowadnicach przymocowanych do deski rozdzielczej.

Pierwszy z 19 egzemplarzy został przekazany kilka dni temu w Rzymie, a do końca roku wszystkie Jeepy Grand Cherokee rozpoczną służbę we Włoszech.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News