Specjalny Jeep Grand Cherokee trafił do jednostki antyterrorystycznej

Specjalny Jeep Grand Cherokee trafił do jednostki antyterrorystycznej

Podaj dalej

Wyjątkowy Jeep Grand Cherokee przywdział mundur Korpusu Karabinierów i wjechał w szeregi jednostki antyterrorystycznej. Dołączy do niego jeszcze 18 identycznych egzemplarzy.

Flota 19 Jeepów w klasycznej, ciemnoniebieskiej służbowej barwie, wyposażona jest w silniki 3.0 V6 CRD o mocy 190 KM, automatyczne, ośmiostopniowe skrzynie biegów sterowane elektronicznie oraz napęd 4×4.

Jeepy zostały poddane procesowi opancerzania różnych części samochodu (szyby przedniej, szyb bocznych, karoserii i kół) oraz wzmocnienia zawieszeń, by zapewnić lepszą przyczepność kół samochodu. W efekcie powstał samochód taktyczny zapewniający Karabinierom maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność oraz pozwalający zmierzyć się wszelkimi wyzwaniami.

W tych specjalnych SUV-ach, na pokrywie tylnej po raz pierwszy pojawiają się niebieskie światełka pulsacyjne LED umieszczone po bokach tablicy rejestracyjnej. Wewnątrz na pierwszy plan wysuwają się najbardziej zaawansowane systemy technologiczne, w tym system Odino, łączący się w czasie rzeczywistym z bazami danych Policji, Wydziału Komunikacji i Ania (Stowarzyszenie Ubezpieczycieli). System zainstalowany jest na 7-calowym tablecie z systemem Android umieszczonym na prowadnicach przymocowanych do deski rozdzielczej.

Pierwszy z 19 egzemplarzy został przekazany kilka dni temu w Rzymie, a do końca roku wszystkie Jeepy Grand Cherokee rozpoczną służbę we Włoszech.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News