Specjalnie opracowane elektryczne pojazdy APM Toyoty wesprą organizację Igrzysk w Tokio

Specjalnie opracowane elektryczne pojazdy APM Toyoty wesprą organizację Igrzysk w Tokio

toyota-apm-1-421990

Podaj dalej

Pojazdy APM oferują tzw. transport ostatniej mili oraz pomoc w nagłych sytuacjach kibicom i pracownikom obsługi podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Toyota, światowy partner Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich ogłosiła, że aby ułatwić sprawną organizację Igrzysk w Tokio 2020, opracowuje nowy produkt. Pojazd APM (Accessible People Mover) został zaprojektowany specjalnie z myślą o tym sportowym wydarzeniu.

Poprzez swoje zaangażowanie w Ruch Olimpijski, Toyota dąży do tego, by zapewnić ludziom jak największą swobodę poruszania się, zgodnie z ideą mobilności dla wszystkich. Pojazdy APM realizują ten cel w maksymalnym stopniu jako wygodny sposób transportu na ostatnim odcinku drogi, który pomoże jak największej liczbie uczestnikom Igrzysk dojechać na wydarzenia sportowe i do innych obiektów. Posłuży do transportu zawodników i pracowników obsługi, a także kibiców o różnym stopniu sprawności, osób starszych, niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i rodzin z małymi dziećmi. Część floty APM zostanie przeznaczona do udzielania pomocy podczas letnich imprez.

W czasie Igrzysk Toyota wprowadzi do użytku około 200 takich pojazdów do transportu widzów i pracowników obsługi pomiędzy poszczególnymi miejscami, w tym obiektami sportowymi czy Wioską Olimpijską.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News