Sophia Florsch wściekła na Ferrari za chęć promowania się na kobietach

Sophia Florsch wściekła na Ferrari za chęć promowania się na kobietach

9 interakcji

Podaj dalej

Sophia Floersh w bardzo krytycznych słowach wypowiedziała się na temat pomysłu Ferrari. Mattia Binotto ogłosił, że zespół będzie szukał do swoje akademii kobiety, a była zawodniczka Formuły 3 stwierdziła, że rekrutacja powinna odbywać się wedle umiejętności, a nie płci.

Utalentowana zawodniczka jasno daje do zrozumienia, że gdyby ona otrzymała taką propozycję od razu by ją odrzuciła. Ma ona na celu charakter wyłącznie wizerunkowy i nic poza tym. Jej zdaniem żadna z kobiet nie ma realnych szansa na awans trafiając pod skrzydła Ferrari.

”Czy to jest ruch zgodnie ze współczesnym duchem? Tak długo, jak nas kobiety, traktuje się jako marketingową pomoc przy promowaniu wyścigów, nic się nie zmieni. Musimy pokazać, że jesteśmy na równi z mężczyznami. Tak jak Michele Mouton” – napisała.

Floersh nieprzypadkowo nawiązała do Michele Mouton, gdyż Francuska z powodzeniem radziła sobie w motosporcie. W sezonie 1982 wygrała kilka rajdów i w klasyfikacji ogólnej zajęła drugie miejsce w WRC, zostając wicemistrzynią świata.

Fernando Alonso: Mam pomysł na powrót do Formuły 1. Czuję się kierowcą F1

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News