Solidny debiut w pucharze

Solidny debiut w pucharze

Podaj dalej

W miniony już weekend Dominik Kotarba – Majkutewicz zaliczył debiut w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, które rywalizowało na węgierskim torze Pannonia Ring. Reprezentant R8 Motorsport, po udanym występie w Poznaniu, nabierał doświadczenia w samochodzie, a także uczył się zupełnie nowego toru.

fot. Grzegorz Kozera
fot. Grzegorz Kozera

Dominik z dobrej strony pokazał się już podczas kwalifikacji, gdzie udało mu się wywalczyć dziewiątą lokatę, ze stratą zaledwie trzech dziesiątych do najbliższego rywala. Podczas kolejnych sesji kierowca R8 Motorsport utrzymywał bardzo dobre tempo, jednak drobny błąd w jednym z zakrętów zaowocował utratą kilku pozycji i finiszem na dziesiątym miejscu.

To i tak dało Dominikowi pierwsze punkty, a w niedzielny poranek było już lepiej – zawodnik R8 Motorsport wykorzystał zbierane z każdym kilometrem doświadczenie, dzięki czemu udało mu się minąć flagę w szachownicę będąc na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej pucharu.

– Niestety pierwszy wyścig nie był do końca udany. Dziesiąte miejsce jest efektem błędu, przez cały dystans udawało mi się jechać tempem czołówki, jednak za bardzo chciałem i w jednym zakręcie nie tylko nie udało się zyskać, ale wręcz stracić kilka pozycji. W drugim wyścigu finiszowałem dwa oczka wyżej – na ósmej pozycji. Mam nadzieję, że podczas kolejnej rundy będzie lepiej, gdyż co prawda są to moje pierwsze kilometry w Porsche 911 GT3 Cup, jednak samochód bardzo mi odpowiada i wsiadam do niego z uśmiechem na ustach – powiedział Dominik po zawodach na Węgrzech.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News