Śnieg stopniał więc pora zadbać o podwozie samochodu

Śnieg stopniał więc pora zadbać o podwozie samochodu

Podaj dalej

Tegoroczna zima dała w kość między innymi kierowcom. Duże ilości śniegu i lodu sprawiły, że piaskarki wielokrotnie miały co robić. W związku z tym na drogi wysypano również tony soli drogowej, która później trafiała na podwozia naszych samochodów.

Od kilku dni jesteśmy świadkami nadejścia prawdziwej wiosny. Mimo tego, iż daleko nam jeszcze do średnich temperatur w granicach +15 stopni, polecamy jak najszybciej dokładnie obmyć wasze samochody z soli, która mogła nagromadzić się na karoserii przez całą zimę.

Sól w mroźne dni nie jest szczególnie niebezpieczna dla lakieru i karoserii. Natomiast gdy pojawiają się dodatnie temperatury, potrafi bardzo szybko przyspieszyć procesy korozyjne. Dlatego nie czekajcie z myjnią do świąt – pozbądźcie się soli z samochodów już dziś.

Szczególną uwagę poświęćcie dolnym krawędziom karoserii, nadkolom i wszystkim elementom, które znajdują się najbliżej nawierzchni. Warto pamiętać także o samych felgach, gdyż sól niekorzystnie wpływa także na ich powłokę. Po umyciu pojazdu warto go także nawoskować.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News