Śmiertelny wypadek w Katowicach. Wezwano inspektorów ITD [wideo]

Śmiertelny wypadek w Katowicach. Wezwano inspektorów ITD [wideo]

20191126_093352

Podaj dalej

W tragicznym zdarzeniu w Katowicach uczestniczył pojazd ciężarowy, dlatego śląskich inspektorów ITD poproszono o zabezpieczenie danych z tachografu pojazdu. Na autostradzie A4 zginął pasażer samochodu osobowego, a jego kierowca trafił do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 6 rano (26 listopada) na autostradzie A4 w Katowicach, tuż przed węzłem Mikołowska. Samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w barierę ochronną, a następnie uderzył w niego pojazd ciężarowy. Pasażer samochodu osobowego zginął na miejscu. Kierowcę przewieziono do szpitala.

Policjanci i prokurator prowadzili na miejscu czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności wypadku. Ze względu na udział w zdarzeniu pojazdu ciężarowego na miejsce wezwano śląskich Inspektorów Transportu Drogowego. Inspektorzy odczytali dane z tachografu pojazdu ciężarówki, a następnie sprawdzili normy czasu pracy kierowców. Zabezpieczone dane, w tym dotyczące prędkości pojazdu zarejestrowanej przez tachograf, zostały przekazane śledczym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News