Śmierć kolejnego V10

Śmierć kolejnego V10

Podaj dalej

Gdy Audi porzuciło 4,2-litrowy silnik V8 z gamy jednostek R8 nowej generacji, stworzyła się luka dla klientów, którzy chcieli kupić supersamochód z czterema pierścieniami na masce, ale nie chcieli płacić dodatkowych pieniędzy za jednostkę V10.

audi-r8-coup-v10-plu-6_800x0w

W marcu tego roku pojawiły się plotki, że kolejna generacja R8 ma zostać wyposażona w podwójnie doładowany silnik V6, a dziś mamy jaśniejszy obraz tego, jak będzie wyglądał najszybszy samochód z Ingolstadt.

Magazyn Autocar podaje, że Audi planuje użyć najnowszej jednostki 2,9-litra V6, która niedawno zadebiutowała pod maską Panamery 4S. Audi, według nieoficjalnych informacji, porzuci 4,2-litrową jednostkę V8, ze względu na wysokie koszty dopasowania jej do wymagań dotyczących emisji spalin.

2,9-litrowa jednostka V6 bazuje na 4-litrowym podwójnie doładowanym silniku V8 grupy Volkswagena, który w poprzednich latach gościł przede wszystkim pod maską Panamery Turbo. Aktualnie V6-tka napędzająca 4S produkuje 440 koni mechanicznych i 405 Nm, jednak w R8 liczby te mogą być zdecydowanie większe.

audi, R8, V10

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News