Smaczki od Mazdy na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie

Smaczki od Mazdy na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie

Podaj dalej

Mazda szykuje na tegoroczne targi w Genewie niespodziankę w postaci światowej premiery nowego, kompaktowego SUV-a. Drugi już model z gamy nowej generacji ma wyróżniać się bardziej dojrzałą stylistyką oraz najnowszymi technologiami z garażu japońskiego producenta.

Póki co, o nowym modelu Mazda nie zamierza dzielić się informacjami z publiką, za to chętnie zdradza, co oprócz nowego SUV-a będzie przedstawiać w na genewskiej imprezie. I tak na przykład w gamie jednostek napędowych zaprezentowane zostaną najnowsze silniki serii SKYACTIV, w tym jednostka SKYACTIV-X z technologią SPCCI (Spark Plug Controlled Ignition – czyli zapłonu samoczynnego sterowanego świecą zapłonową, gwarantującym szybszą pierwszą reakcję na dodanie gazu, duży moment obrotowy, liniową odpowiedź na otwarcie przepustnicy wiernie odpowiadającą impulsom kierowcy oraz swobodę w nabieraniu obrotów.

Silnik nowej generacji wspomagany jest nowym, inteligentnym systemem Mazdy nazwanym M Hybrid, który sprzyja dalszemu zwiększeniu oszczędności paliwa i dzięki temu jest bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. która bazuje na unikalnej metodzie spalania, łączącej w pełni osiągi silnika benzynowego z doskonałą reakcją silnika wysokoprężnego.

Pierwszym modelem wykorzystującym SKYACTIV-X będzie nowa Mazda 3 w wersji hatchback i sedan, która także zostanie pokazana na Geneva Motor Show 2019.

Ku chwale roadsterów

W tym roku w Genewie odbędzie się także europejski debiut jubileuszowej edycji Mazdy MX-5 z okazji 30-lecia modelu. Świętująca trzy dekady od swojej światowej premiery podczas Chicago Motor Show w 1989 roku, Mazda MX-5 jest najpopularniejszym roadsterem w historii, z ponad milionem egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, w tym ponad 350 000 w Europie.

Jubileuszowa Mazda MX-5 na 30-lecie – historia roadstera zatoczyła koło

Bestseller CX-5 po wizycie u kosmetyczki

W Genewie pokazana zostanie także Mazda CX-5 – obecnie najlepiej sprzedający się model z oferty marki. Zmiany modelowe zaplanowane na rok 2019 obejmują dwa kluczowe obszary – podniesienie jakości wykończenia wnętrza oraz technologii i dynamiki prowadzenia, co dzięki adaptacji systemu G-Vectoring Control Plus (GVC Plus) uczyni Mazdę CX-5 z roku modelowego 2019 jeszcze bardziej dynamiczną i jednocześnie pewniejszą w prowadzeniu.

Konferencja prasowa Mazdy odbędzie się w godz. 13:00-13:15 we wtorek 5 marca, pierwszego z dwóch dni prasowych, w nowej lokalizacji stoiska nr 6050 w hali 6 centrum konferencyjnego Palexpo. Salon samochodowy w Genewie otwarty będzie dla publiczności w dniach od 7 do 17 marca.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News