Śląska grupa Speed opublikowała kompilację nagrań piratów drogowych ze stycznia. Prym widzie BMW i Audi [wideo]

Śląska grupa Speed opublikowała kompilację nagrań piratów drogowych ze stycznia. Prym widzie BMW i Audi [wideo]

Podaj dalej

Funkcjonariusze grupy Speed nie mogą narzekać na nudę. Potwierdzają to statystyki, które opublikowali policjanci ze Śląska należący do tej grupy oraz nagrania z ich wideorejestratorów.

Pierwszy miesiąc nowego roku był bardzo aktywny dla policjantów wchodzących w skład śląskiej grupy Speed. Stróże prawa codziennie wyruszali na drogi województwa śląskiego, by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drogach. O tym, że mieli „ręce pełne roboty”, najlepiej świadczy liczba skontrolowanych pojazdów, co zwykle było następstwem naruszenia przepisów ruchu drogowego.

W styczniu policjanci grupy Speed skontrolowali 5120 pojazdów, głównie osobowych. Kierujący popełnili w sumie 5839 wykroczeń. Prędkość przekroczyło 3701 z nich. W związku z ujawnionymi wykroczeniami, stróże prawa nałożyli 4604 mandaty karne i zastosowali 1197 pouczeń.

fot. poglądowe

Wobec 38 kierujących skierowali wnioski o ukaranie do sądu. W 63 przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy przede wszystkim za zbyt szybką jazdę.  42 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zatrzymano również 214 dowodów rejestracyjnych, głównie ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

Zbudowano tylko cztery i miały być zniszczone. Unikatowy Ford Sierra RS500 Cosworth jest na sprzedaż

Podczas licznych interwencji na drodze mundurowi zatrzymali również sprawców przestępstw. Były to w większości naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i jazdę pomimo cofniętych uprawnień. Część piatów drogowych zatrzymano za jazdę w stanie nietrzeźwości lub za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

Nieprawidłowe zachowania na drogach są nagrywane przez wideorejestratory policyjnych pojazdów. Zarejestrowane materiały służą jako dowód w sytuacji, gdy sprawa trafia do sądu. Sprawcy wykroczeń, którzy podczas policyjnej kontroli nie są do końca przekonani np. o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, tracą resztę wątpliwości po obejrzeniu nagrania.

Styczniowi rekordziści w BMW i Audi

Trudno natomiast mówić o jakichkolwiek wątpliwościach w sytuacjach przedstawionych na poniższym filmie. Ich „bohaterowie” przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Rekordzista kierujący BMW na częstochowskim odcinku DK1 miał na liczniku 176 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Spotkanie z policjantami grupy SPEED zakończyło się dla niego mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi, które powędrowały na jego konto.

Inny z kierujących swoim Audi na DK1 w Brudzowicach przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 86 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Drogowy pirat przejechał także na czerwonym świetle. Jego również ukarano mandatem oraz punktami karnymi.

Diesel? Jaki diesel?! Firmy znalazły sposób na potężne oszczędności

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News