Sky Sports: Kubica ma już tylko jednego konkurenta w walce o fotel na przyszły sezon

Sky Sports: Kubica ma już tylko jednego konkurenta w walce o fotel na przyszły sezon

Podaj dalej

Sky Sports powołując się na swoje źródła poinformowało, że Robert Kubica ma tylko jednego konkurenta w walce o pozostanie w ekipie Williamsa na przyszły sezon. Pewny swojego miejsca może być natomiast George Russell.

Wedle informacji Williams ma do wyboru pozostawienie Roberta Kubicy albo zatrudnienie w jego miejsce Nicholasa Latifiego. Obecny rezerwowy Williamsa i wicelider Formuły 2 dzięki swoim dobrym występom na zapleczu F1 powinien bez problemu uzyskać superlicencję na jazdę w Formule 1.

Robert Kubica traci lusterko na torze Hungaroring

Jeżeli faktycznie Polak miałby stracić miejsce kierowcy wyścigowego w zespole, to powinien pozostać w ekipie z Grove jako kierowca testowy. O ile rzecz jasna sam chciałby z takiej propozycji skorzystać, nie szukając wówczas miejsca w innym zespole.

Claire Williams przed kilkoma dniami powiedziała, że nie będzie teraz zastanawiała się nad tym, jacy kierowcy będą jeździć w przyszłym sezonie. W jej ocenie zespół ma jeszcze sporo pracy w tym sezonie i jest czas na podejmowanie decyzji w innych kwestiach.

David Coulthard czeka na koniec Roberta Kubicy w Formule 1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News