Skuteczne łowy grupy SPEED. W kilka godzin zabrali uprawnienia 4 kierowcom [wideo]

Skuteczne łowy grupy SPEED. W kilka godzin zabrali uprawnienia 4 kierowcom [wideo]

bmw

Podaj dalej

Grupa SPEED od początku swego istnienia budzi grozę wśród kierowców. Niewiele trzeba, aby przekroczyć prędkość i nie spostrzec, że tuż za nami jedzie nieoznakowane BMW. Boleśnie przekonało się o tym czterech kierowców w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy od 19 lipca został powołany zespół „SPEED”. Jej skład stanowią przede wszystkim policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze do służby wyjeżdżają nieoznakowanymi pojazdami marki BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości.

W miniony poniedziałek (9.12.2019) policjanci z grupy SPEED w godzinach popołudniowych i wieczornych czuwali nad bezpieczeństwem na drodze w mieście i powiecie. Podczas służby namierzyli czterech kierowców, którzy przekroczyli dwukrotnie prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy zostali namierzeni na ul. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Pierwsze wpadło Audi, które przekroczyło prędkość o 62 km/h (132/70). Następnym pojazdem był Doge, który wjeżdżał do Bydgoszczy. Kierujący pędził mając na liczniku 110 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Chwilę później wpadł Hyundai, który przekroczył prędkość o 54 km/h (104/50). Natomiast tuż przed 21:00 namierzony został Seat. Pojazd jechał z prędkością 116 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W tym przypadku kierujący odmówił przyjęcia mandatu karnego. Sprawa będzie mieć swój finał w sądzie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ruchu drogowym za jazdę na obszarze zabudowanym o 50 km/h szybszą od dopuszczalnej policja ma prawo zatrzymać twoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News