Skoda zaprezentowała wnętrze Vision RS

Skoda zaprezentowała wnętrze Vision RS

Skoda zaprezentowała wnętrze Vision RS

Podaj dalej

Nowy RS zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas zbliżającego się Paryskiego Salonu Motoryzacyjnego 2018. Już teraz marka udostępnia szkice i materiały wideo prezentujące proces powstawania tego innowacyjnego samochodu.

Przy projektowaniu wnętrza Vision RS inżynierzy inspirowali się światem rajdów samochodowych. Sportowego ducha gwarantuje wydłużona deska rozdzielcza z akcentami wykonanymi z włókien węglowych, która nawiązuje do symetrycznych konturów osłony chłodnicy. Deskę rozdzielczą wyróżniają również animacje, które są charakterystyczne dla designu RS. Podświetla się ona, prezentując ciekawe efekty wizualne, które wchodzą w interakcję z ekranem dotykowym systemu Infotaintment. W kabinie Vision RS znajdziemy ręcznie wyrabiane i szlifowane specjalną metodą kryształy Lasvit.

Centralna konsola w Vision RS wraz z wbudowaną dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG również jest w całości wykonana z włókna węglowego. Ten wysokiej jakości materiał został wykorzystany też w elementach dekoracyjnych, panelach drzwiowych i siedzeniach. Uchwyt wmontowany w drzwi ma kształt pętli, stanowiąc bezpośrednie nawiązanie do charakterystycznych tras rajdowych.

Kluczowe elementy, które mają wyróżniać Skodę Vision RS to trwałość przy jednoczesnym użyciu materiałów, które wpisują się w trend zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko. Zastosowane włókna węglowe składają się w całości z przetwarzanego poliestru, a tapicerka siedzeń wykonana została z ekologicznej Alcantary.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News