Skoda zaprezentowała pierwszy w pełni elektryczny model CitiGOe iV

Skoda zaprezentowała pierwszy w pełni elektryczny model CitiGOe iV

10_citigoe_iv

Podaj dalej

Wprowadzając na rynek model CityGOe iV, Skoda na dobre wkracza w erę elektromobilności. Pierwszy bezemisyjny samochód w 124-letniej historii marki jest napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym o mocy 61 kW.

Auto zostało wyposażone w akumulator litowo-jonowy o pojemności 36,8 kWh umożliwiający zasięg do 265 km w cyklu WLTP. Dzięki temu ten przyjazny dla środowiska pojazd jest doskonale przystosowany do bezemisyjnej jazdy w miejskich warunkach. Pierwszy w pełni elektryczny model Skody będzie dostępny w Polsce na początku 2020 roku.

Zeroemisyjne, zwinne i przestronne auto powstało z myślą o komfortowym poruszaniu się po miastach. Pomimo kompaktowych wymiarów: 3 597 mm długości i 1 645 mm szerokości, Skoda CitiGOe iV oferuje przestronne, czteroosobowe wnętrze z bagażnikiem o pojemności 250 l, który można zwiększyć do 923 l po złożeniu tylnych siedzeń.

Pierwsza elektryczna Skoda różni się wizualnie od modeli CitiGO z napędem konwencjonalnym. Z przodu samochód wyróżnia przeprojektowany zderzak i atrapa chłodnicy w kolorze nadwozia. Podobnie jak w przypadku pozostałych nowych modeli na pokrywie bagażnika umieszczona jest nazwa marki Skoda pisana drukowanymi literami. Z zewnątrz CitiGOe iV można również rozpoznać po emblematach CitiGOe oraz iV umieszczonych z tyłu pojazdu.

CitiGOe iV, wyposażona w napęd na przednią oś, posiada silnik o mocy 61 kW, który gwarantuje cichą, płynną i dynamiczną jazdę. Maksymalny moment obrotowy 210 Nm jest dostępny natychmiast od momentu ruszenia pojazdu. W praktyce oznacza to bardzo dobrą dynamikę i przyspieszenie, które w modelu CitiGOe iV pozwala rozpędzić się od 60 do 100 km/h w ciągu 7,6 sek. oraz od 0 do 100 km/h w ciągu 12,5 sek. Maksymalna prędkość pojazdu wynosi natomiast 130 km/h.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News