Skoda wyprodukowała już milion SUV-ów

Skoda wyprodukowała już milion SUV-ów

Skoda wyprodukowała już milion SUV-ów

Podaj dalej

Na początku sierpnia linię produkcyjną opuścił milionowy SUV marki Skoda. Jubileuszowy egzemplarz to kompaktowy model SUV-a Karoq, który trafi do klienta w Hiszpanii.

Sukces SUV-ów Skody zapoczątkowało wprowadzenie pierwszego modelu Yeti w 2009 roku. Aż do zakończenia produkcji w 2017 roku, dostarczono do klientów ponad 680 tys. egzemplarzy tego auta. Trwająca obecnie ofensywa w segmencie SUV-ów wystartowała wiosną 2017 roku, wraz z prezentacją Skody Kodiaq, a w listopadzie tego samego roku Karoq. Wiosną bieżącego roku, do portfolio samochodów z tego segmentu dołączyła Skoda Kamiq, oferowana wyłącznie na najbardziej dochodowym rynku czeskiego producenta w Chinach.

Michael Oeljeklaus: Wyprodukowanie milionowego samochodu typu SUV to dla nas wielkie osiągnięcie. Nie ustajemy w naszych działaniach, by wciąż zaspokajać rosnące zapotrzebowanie klientów na pojazdy z tego segmentu.

Ten segment samochodów stał się jedną z najważniejszych sił przyczyniających się do stałego rozwoju marki. Do połowy lipca z linii produkcyjnej zjechało 215 700 modeli SUV-a Kodiaq i 87 800 egzemplarzy kompaktowego SUV-a Karoq. Oprócz Czech, Skoda produkuje również modele SUV-ów w Indiach, w Rosji, w Chinach i w Niemczech.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News