Skoda ujawnia nazwę pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a w ofercie

Skoda ujawnia nazwę pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a w ofercie

Podaj dalej

Pierwszy w pełni elektryczny SUV producenta, którego światowa premiera odbędzie się w tym roku, otrzymał nazwę Skoda Enyaq. Tym samym marka wprowadza nową nomenklaturę, która łączy literę „E” w odniesieniu do napędów elektrycznych z literą „Q”, charakterystyczną dla swojej rodziny SUV-ów.

Nazwa Enyaq pochodzi od irlandzkiego imienia Enya oznaczającego „źródło życia”. Imię to ma celtyckie korzenie i jego pierwotne znaczenie to również „esencja”, „duch”. Wielopłaszczyznowość nazwy oddaje złożony charakter nowego SUV-a Skody. Elektryczny SUV ENYAQ emanuje temperamentem, pełnią charakteru oraz siłą innowacji, będąc wyrazem pasji inżynierów marki.

Skoda Enyaq będzie pierwszym seryjnie produkowanym samochodem marki opartym na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen, a także kolejnym z serii ponad dziesięciu zelektryfikowanych modeli Skoda, które zostaną zaprezentowane do końca 2022 roku. Bardzo ważnym elementem tej strategii jest wprowadzenie na rynek elektrycznego SUV-a, Skoda Enyaq, który swoją światową premierę będzie świętował w tym roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News