Skoda szybsza niż wygląda. Jechał ponad 110 km/h za szybko i trafił na grupę SPEED [wideo]

Skoda szybsza niż wygląda. Jechał ponad 110 km/h za szybko i trafił na grupę SPEED [wideo]

bmw policja

Podaj dalej

Policyjna grupa „SPEED” działa na drogach województwa śląskiego od lipca tego roku. I niestety ciągle ma pełne ręce roboty. Tym razem policjanci z Częstochowy zatrzymali do kontroli 39-latka. Mężczyzna za kierownicą Skody na DK nr 1 w Bogusławicach przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 110 km/h.

Policyjna grupa „SPEED” ma za zadanie przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Grupa liczy ponad 50 policjantów, a w jej skład wchodzą mundurowi drogówki z komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych Policji, a także stróże prawa z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. Formacja rozpoczęła swoje działania na drogach Śląska w dniu 19 lipca 2019 roku.

Tym razem policjanci z Częstochowy przerwali  szybką jazdę kierowcy Skody, który przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 113 km/h. W sobotę (28 grudnia) na Drodze Krajowej nr 1 na terenie Bogusławic stróże prawa poruszający się nieoznakowanym radiowozem zauważyli szybko poruszający się samochód. Jego kierujący znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 60 km/h.

Policjanci ruszyli za Skodą i dokonali pomiaru jej prędkości. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego rozpędził się aż do 173 km/h. Chwilę później stał już na poboczu i rozmawiał z mundurowymi. Kontrola drogowa zakończyła się 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi, które wpłynęły na konto kierowcy.

A my po raz kolejny apelujemy do kierujących z ciężką nogą o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę. Często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

Antyradar „Yanosik” porozumiał się z policją. Planują wspólne działania

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News