Skoda Scala już w produkcji. Wyposażono ją w system odzyskiwania energii z hamowania

Skoda Scala już w produkcji. Wyposażono ją w system odzyskiwania energii z hamowania

Podaj dalej

Skoda Scala to nowy, kompaktowy samochód w portfolio marki. Pierwszy egzemplarz Scali właśnie opuścił linię produkcyjną i wkrótce trafi do właściciela.

Scala to pierwszy model w portfolio marki, który jest zbudowany na platformie MQB-A0. Zastosowanie jej pozwala na wykorzystanie zaawansowanych systemów wspierających kierowcę i zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort. Producent zapewnia, że w wyposażeniu samochodu znajdą się rozwiązania, dzięki którym Scala stanie się jednym z najbezpieczniejszych pojazdów w swoim segmencie.

Skoda Scala dostępna będzie w trzech wariantach silnikowych. Klienci będą mogli wybierać spośród dwóch jednostek benzynowych i jednego silnika wysokoprężnego (TDI). Podstawowa jednostka benzynowa w nowej Skodzie to trzycylindrowy silnik 1.0 TSI o mocy 85 kW (115 KM). Natomiast mocniejszy, czterocylindrowy silnik 1.5 TSI gwarantuje moc 110 kW (150 KM). Wszystkie warianty posiadają turbodoładowanie oraz spełniają wymogi emisyjne normy Euro 6d TEMP. Każdy z nich ma również zainstalowany system STOP/START i system odzyskiwania energii z hamowania.

Więcej informacji ws. cen i specyfikacji modelu na polskim rynku, marka przedstawi w ciągu najbliższych tygodni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News