Skoda Scala będzie dostępna w usportowionej wersji Monte Carlo

Skoda Scala będzie dostępna w usportowionej wersji Monte Carlo

Skoda Scala będzie dostępna w usportowionej wersji Monte Carlo

Podaj dalej

Kompaktowa Skoda Scala będzie dostępna w atrakcyjnej stylistycznie wersji Monte Carlo. Producent podaje, że symbolizuje ona rajdowe korzenie marki. Jej cechami charakterystycznymi są czarne elementy nadwozia i sportowe akcenty we wnętrzu.

Nazwa serii Monte Carlo nawiązuje do dzielnicy Księstwa Monako będącej symbolem prestiżu, elegancji i sportowych emocji oraz ponad stuletniej historii rajdów samochodowych. W Rajdzie Monte Carlo, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1911 roku, Skoda odniosła wiele znaczących sukcesów. W 1936 roku model Skoda Popular zajął drugie miejsce w swojej kategorii, zaś w 1977 r. Skoda 130 RS zajęła pierwsze i kolejne miejsce w swojej klasie. Sukces w tym wydarzeniu odniosły również rajdowe wersje Skody Fabia. Nawiązaniem do tej tradycji jest seria Monte Carlo, której wyróżnikami są czarne elementy nadwozia i sportowe akcenty we wnętrzu. Najnowszym modelem, który pojawi się pod znakiem Monte jest Scala.

Sportowy design i efektowne czarne wykończenie

Liczne czarne elementy nadwozia, takie jak lakierowana ramka grilla czy elementy stylistyczne zderzaków nadają nowej Skodzie Scala Monte Carlo więcej sportowego charakteru. W czarnym kolorze występuje również napis Skoda na tylnej klapie, który zastąpił centralnie umiejscowione logo oraz wykończenia lusterek i progów. Ponadto Scalę wyposażono w czarne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich ze specjalnym wzorem Monte Carlo.

Standardowe wyposażenie modelu obejmie pakiet Sunset z tylnymi szybami bocznymi i szybą pokrywy bagażnika o wyższym stopniu przyciemnienia a także panoramiczny dach i przedłużoną szybę pokrywy bagażnika wraz z czarnym spojlerem dachowym.

Sportowe fotele i skórzane detale

Wnętrze samochodu również otrzymało sportowy charakter. Czerwono-czarne kubełkowe fotele z lepszym trzymaniem bocznym oraz regulacją wysokości wyposażone są w zintegrowane zagłówki i specjalną tapicerkę Monte Carlo. Deskę rozdzielczą wzbogacono o charakterystyczne wykończenia wskaźników. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną skórą z czerwonymi ozdobnymi szwami, tak samo jak wykończenie dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego. Dynamicznego charakteru mają nadawać także chromowane wykończenia nawiewów powietrza, ozdobne nakładki na pedały, dywaniki tekstylne, napis Scala na progach i czarna podsufitka.

Nowa Skoda Scala Monte Carlo będzie miała swoja premierę podczas targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie, w dniach 10–22 września. Prezentacja odbędzie się w hali 3.0 na stoisku A11. Pierwsze egzemplarze Skody Scala o sportowym charakterze trafią do klientów w Polsce na początku 2020 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News