Skoda rozpoczęła seryjną produkcję modelu Superb iV, czyli pierwszej hybrydy typu plug-in

Skoda rozpoczęła seryjną produkcję modelu Superb iV, czyli pierwszej hybrydy typu plug-in

emobility-m70-highlights-02.daa0f5a82fbb96ead30b8a08546242d6.fill-960×548

Podaj dalej

Pierwszy egzemplarz Skody Superb iV zjechał z linii produkcyjnej w fabryce zlokalizowanej w miejscowości Kvasiny. Producent zainwestował ok. 12 milionów euro w kompleksowe przygotowanie fabryki do produkcji pierwszego w historii firmy zelektryfikowanego modelu.

W modelu Superb iV silnik benzynowy 1.4 TSI oraz silnik elektryczny zapewniają łączną moc 160 kW (218 KM). Akumulator litowo-jonowy wykorzystany w samochodzie ma pojemność 13 kWh, co pozwoli na pokonanie do 56 kilometrów przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną. W połączeniu z silnikiem benzynowym nowy SUPERB iV może przejechać do 930 km.

Akumulator można wygodnie ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej. Gniazdo do podłączenia przewodu ładowania schowane jest pod klapką w atrapie chłodnicy. Skoda Superb iV może być również ładowana lub poziom naładowania może być utrzymywany dzięki wykorzystaniu silnika benzynowego i układu odzyskiwania energii z hamowania podczas jazdy.

Skoda z napędem hybrydowym typu plug-in będzie dostępna dla wersji wyposażenia Ambition oraz Style, a także dla wersji SPORTLINE oraz LAURIN&KLEMENT. Nowy model pojawi się na polskim rynku na początku 2020 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News