Skoda Kodiaq RS na pierwszych szkicach - czeski SUV na ostro

Skoda Kodiaq RS na pierwszych szkicach - czeski SUV na ostro

Skoda Kodiaq RS na pierwszych szkicach – czeski SUV na ostro

Podaj dalej

Pierwszy SUV w odmianie RS, charakterystycznej dla sportowych samochodów czeskiej marki zadebiutuje w październiku, podczas Paryskiego Salonu Samochodowego. Przedstawiamy szkice, zapowiadające ten model i po raz pierwszy prezentujące w pełni jego design.

Model zostanie wyposażony w najmocniejszy silnik wysokoprężny w historii marki (240 KM). Jako pierwszy SUV marki będzie dostępny z metalizowanym lakierem Błękit Race. Co więcej, jest pierwszym z rodziny RS, który posiada zupełnie nowe logo z czerwonym „V“ oznaczającym zwycięstwo, na kratce chłodnicy i z tyłu na pokrywie bagażnika.

Specjalnie dla wersji Kodiaq RS zmodyfikowano wygląd zderzaków. Z przodu podkreślono dostępne w standardzie w pełni LED-owe reflektory. Z tyłu samochodu uwagę zwraca odblaskowy element, który rozciąga się na całej szerokości auta. To rozwiązanie wyróżniające wszystkie modele RS w ofercie marki. Pod tylnym zderzakiem dobrze widoczne jest zakończenie dwóch rur wydechowych, dzięki czemu auto ma wyraźnie sportowy charakter.

W standardowym wyposażeniu znajdą się także 20-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich. To rozwiązanie, które debiutuje wraz z nowym modelem. Koła Xtreme w antracytowej stylistyce mają podkreślić dynamiczny charakter pojazdu. Układ hamulcowy to 17-calowe tarcze i wyróżniające się, czerwone zaciski hamulcowe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News