Skoda Kodiaq GT - czeska marka ujawniła oficjalne zdjęcia SUV-a coupe

Skoda Kodiaq GT - czeska marka ujawniła oficjalne zdjęcia SUV-a coupe

Skoda Kodiaq GT

Podaj dalej

Tak prezentuje się – jak to nazywa producent – pierwszy SUV w ekskluzywnej wersji coupe. Inna ważna informacja, nowa wersja modelu Kodiaq powstała z myślą o sprzedaży tylko na rynku chińskim. Światowa premiera samochodu odbędzie się w listopadzie podczas targów motoryzacyjnych Guangzhou Motor Show.

Skoda Kodiaq GT w Chinach uzupełni portfolio czeskiej marki jako nowy, flagowy model i poszerzy tamtejszą ofertę obok innych trzech SUV-ów: Kamiq, Karoq i tradycyjnej odmiany Kodiaqa.

Tym, co odróżnia nowego SUV-a w wersji coupe od bazowej wersji, jest znacznie niżej poprowadzona linia dachu, która delikatnie opada za przednimi drzwiami, łącząc się z płaską pokrywą bagażnika. Całkowita długość GT wynosi 4,63 m. Przód auta charakteryzuje szeroka maska i czarny grill z chromowanymi, podwójnymi żebrami. Bardziej dynamiczny wygląd podkreślają też zderzak i przedni spojler z szerokimi wlotami powietrza. To także pierwszy model produkcyjny w Chinach, który w centralnej części tylnej pokrywy, zamiast tradycyjnego logo marki, posiada napis Skoda.

Dla Kodiaqa GT przewidziano do wyboru dwie jednostki napędowe: silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 186 KM z napędem na przednie koła oraz 2.0 TSI o mocy 220 KM, wyposażony standardowo w napęd na cztery koła i siedmiobiegową, automatyczną skrzynię DSG.

Producent należący do grupy VW zapowiedział również, że w rozbudowę portfolio SUV-ów oraz rozwój alternatywnych źródeł napędu samochodów, zamierza zainwestować ponad dwa miliardy euro.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News