Skoda Karoq Sportline - więcej sportu w czeskim SUV-ie

Skoda Karoq Sportline - więcej sportu w czeskim SUV-ie

Skoda Karoq Sportline – więcej sportu w czeskim SUV-ie

Podaj dalej

Kilka dni temu informowaliśmy, że Skoda przygotowuje się do premiery modelu Karoq Scout na Paris Motor Show 2018. We Francji towarzyszyć jej będzie kolejna wersja Sportline.

Jak zapowiada czeski producent Karoq Sportline to bardziej dynamiczna seria SUV-a, wyposażona w silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM). Sportowy design mają potwierdzać 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich oraz zapewniające komfort eleganckie, sportowe fotele. To wszystko w standardzie.

Cztery dostępne silniki i opcja napędu 4×4

Wariant Karoq Sportline będzie można wybrać z jednym z czterech silników. Zarezerwowany wyłącznie dla tej wersji silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 190 KM, z automatyczną skrzynią DSG i napędem 4×4. Taką samą moc wytwarza również silnik Diesla o pojemności 2 litrów, który również wystąpi wyłącznie z automatyczną skrzynią DSG i 4×4. Inna wersja wysokoprężna, 2.0 TDI o mocy 150 KM, dostępna będzie ze skrzynią manualną i napędem na przednie koła lub 4×4, natomiast ze skrzynią automatyczną DSG w ofercie znajdzie się tylko napęd 4×4. Z kolei jednostka benzynowa 1.5 TSI (150 KM), będzie występować ze skrzynią manualną oraz DSG i w wariancie 4×4 zawsze ze skrzynią DSG.

Więcej wirtualności wewnątrz

Usportowiona wersja SUV-a wyposażona zostanie także w najnowszej klasy rozwiązania z zakresu multimediów i bezpieczeństwa, które aktualnie oferuje Skoda. W opcjonalnym wyposażeniu zamówić można tzw. wirtualny kokpit – wyposażony w nowe funkcje. Dzięki internetowym systemom informacyjno – rozrywkowym, w tym modułowi LTE i Wi-Fi, pasażerom nigdy nie zabraknie bycia online. Opcjonalnie dostępne jest także wyposażenie auta w funkcję automatycznego wykonywania połączeń alarmowych. Umożliwia on natychmiastowe wezwanie służb ratowniczych w razie wypadku.

Skoda Karoq Sportline to kolejna wersja kompaktowego SUV-a, która swoją premierę będzie mieć już podczas Motor Show w Paryżu. To wynik strategii producenta, który konsekwentnie rozszerza swoją gamę modelową.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News