SKODA Karoq Scout szykuję się do Paryża

SKODA Karoq Scout szykuję się do Paryża

SKODA Karoq Scout szykuję się do Paryża

Podaj dalej

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu odbędzie się światowa premiera nowej wersji kompaktowego SUV-a SKODY, czyli Karoq Scout.

Podobnie jak pozostałe modele z serii Scout, nowy Karoq Scout wyposażony jest w napęd na cztery koła oraz sześciobiegową, manualną skrzynię biegów lub automatyczną skrzynię DSG o siedmiu przełożeniach. Samochód ma dobrze sprawdzić się zarówno w miastach, jak i w terenie.

Karoq dostępna jest wyłącznie z napędem na cztery koła oraz z trzema jednostkami napędowymi do wyboru. Oprócz silnika benzynowego 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) w połączeniu z siedmiobiegową automatyczną skrzynią DSG, dostępne są również dwie jednostki wysokoprężne. Silnik 2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM) może być połączony z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów lub siedmiobiegową automatyczną DSG. Najmocniejsza jednostka to 2.0 TDI o mocy 140 kW (190 KM) wraz z siedmiobiegową przekładnią DSG.

Wnętrze samochodu wyposażone zostało w fotele z nowo zaprojektowanymi poszyciami, z kontrastującymi czarno-brązowymi szwami. Na każdym z foteli znajduje się ozdobny napis SCOUT. Wielofunkcyjna, skórzana kierownica, pedały z nakładkami ze stali szlachetnej oraz oświetlenie LED Ambiente uzupełniają ofertę standardowego wyposażenia.

Dostępna jako opcja, elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika otwiera się i zamyka po naciśnięciu przycisku lub delikatnym pociągnięciu za otwartą pokrywę, a funkcja bezdotykowego otwierania pokrywy bagażnika, pozwala otworzyć piąte drzwi za pomocą prostego ruchu stopy. Samochód wyposażono także w wiele drobnych gadżetów, które mają uprościć użytkowanie go na co dzień.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News